Skip to content
Menu
Strona główna » Aktualności » 10 ciekawych miejsc w Bieszczadach o których mogłeś nie wiedzieć!

10 ciekawych miejsc w Bieszczadach o których mogłeś nie wiedzieć!

Spis treści

Bieszczady – odkryj 10 unikatowych atrakcji

Bieszczady, mimo że dzikie to nie ma co ukrywać jest to region turystyczny. Większość przewodników po Bieszczadach  poleca miejsca dosyć typowe – takie które znane są większości odwiedzających region. Oczywiście nie ma w tym nic złego takie atrakcje turystyczne Bieszczad też trzeba odwiedzić. Chcąc jednak odwiedzić i poznać Dzikie Bieszczady warto skupić się na innych mniej znanych atrakcjach. 

Oto 10 mało znanych atrakcji w Bieszczadach:

  1. Chata na końcu świata – wyjątkowe miejsce dla których brak prądu i wody nie stanowi przeszkody. Sposób na cieszę i spokój w Bieszczadach.
  2. Wysoki Wierch – góra może i znana, ale nie tak ochoczo odwiedzana przez turystów jak znane wszystkim Bukowe Berdo czy Wielka Rawka. Wysoki Wierch oferuje na pewno mniejsze tłumy ale również niezapomniane widoki.
  3. Ruiny Zamku Sobień – połączenie histori jak i widoków. Ta atrakcje to pozostałości po obronnym zamku z pięknymi widokami na okolicę.
  4. Relikty wysiedlonej wsi Choceń – ślady historii widoczne w otoczeniu unikatowej przyrody.
  5. Jeziorka Duszatyńskie – rezerwat przyrody ze śladami działania natury po osuwiskach.
  6. Kapliczka 'Synarewa’ – jedno z najpiękniejszych leśnych miejsc kultu.
  7. Baza namiotowa Rabe – pole namiotowe prowadzone przez Studencki Klub Podróżniczy 'Czwórka’.
  8. Cerkiew w Górzance – drewniana świątynia z unikatowym ikonostasem.
  9. Drzwi do nieistniejącej cerkwi – symboliczne drzwi wpisujące się w projekt 'Bieszczady Odnalezione’.
  10. Wodospady na Hulskim – naturalne piękno potoków z możliwością obserwacji różnorodnych gatunków fauny.

Bieszczady to region pełen ukrytych skarbów, które czekają na odkrycie. Warto wyjść poza utarte szlaki i odkrywać miejsca mniej znane, ale równie urokliwe. Każdy, kto odwiedzi te zakątki, z pewnością zakocha się w ich dzikiej, nieujarzmionej naturze i niezapomnianych krajobrazach.

Bieszczady atrakcje nieodkryte

Bieszczady to region, który można podzielić zarówno na te bardziej turystyczne, jak i dzikie, mniej znane obszary. Warto poznać obie strony tego regionu, ponieważ każda z nich oferuje coś wyjątkowego. Turystyczne atrakcje, takie jak Połonina Wetlińska czy Tarnica, przyciągają rzesze odwiedzających swoimi spektakularnymi widokami i dobrze przygotowanymi szlakami. Są one doskonałym wyborem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Bieszczadami.

Jednak prawdziwa magia Bieszczadów tkwi w ich dzikiej, nieujarzmionej naturze. To miejsca, gdzie czas płynie wolniej, a człowiek może poczuć prawdziwą harmonię z przyrodą. Są to zakątki, które często znają tylko miejscowi – leśne ścieżki, ukryte wodospady czy zapomniane wioski. Odkrywanie tych nieznanych miejsc daje poczucie prawdziwej przygody i odkrywania czegoś nowego.

W Bieszczadach na pewno jest jeszcze wiele nieodkrytych miejsc, które czekają na swoje pięć minut. Lokalsi często znają te najcenniejsze skarby regionu, ukryte przed wzrokiem masowego turysty. Dlatego warto zasięgnąć ich rad i podążać mniej utartymi ścieżkami. Dzięki temu można doświadczyć Bieszczadów w sposób autentyczny i niepowtarzalny.

Icon label
223 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *