Skip to content
Menu
Strona główna » Aktualności » Bieszczadzka Kolejka Leśna zmienia rozkład jazdy – godziny wyjazdów Bieszczadzkiej Kolei Wąskotorowej

Bieszczadzka Kolejka Leśna zmienia rozkład jazdy – godziny wyjazdów Bieszczadzkiej Kolei Wąskotorowej

Spis treści

Rozkład jazdy Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej ulegnie zmianie po długim weekendzie kwietniowo-majowym. Od miesiąca maja, pociąg będzie kursował na torach od wtorku do niedzieli. To oznacza, że w poniedziałki nie będzie możliwości skorzystania z usług kolejki wąskotorowej w Bieszczadach. Zmiana ta może wpłynąć na planowanie wycieczek oraz wyjazdów w Bieszczady, ponieważ trzeba będzie dostosować się do nowego harmonogramu. Jednocześnie, pozwoli to na lepszą organizację pracy pracowników kolejki oraz na dostosowanie się do potrzeb turystów w okresie letnim.

Rozkład jazdy Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej

Po zakończeniu długiego weekendu kwietniowo-majowego nastąpi zmiana w rozkładzie jazdy jednej z głównych atrakcji turystycznych Bieszczad – ciuchci. Od maja, w ciągu tygodnia, pociąg będzie jeździł we wtorki, środy, czwartki, piątki, soboty i niedziele na trasie Majdan – Balnica – Majdan, ruszając o godzinie 10:00, a w weekendy o 09:30 i 12:00.

Trasa z Majdanu do Balnicy i z powrotem wynosi blisko 9 kilometrów, a czas przejazdu to około 2 godziny. Pociąg przewozi pasażerów w kilkunastu wagonach osobowych, w tym zarówno w otwartych, jak i w pełni zabudowanych wagonach. Oba typy wagonów są stosowane w każdym składzie.

Zmiana w rozkładzie jazdy Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej

Bieszczadzka Ciuchcia ceny biletów

Koszt przejazdu ciuchcią z Majdanu do Balnicy i z powrotem wynosi 40 złotych za bilet normalny, 32 złote za bilet ulgowy oraz 2 złote za bilet ulgowy dla dzieci do lat 3. Dla osób, które chcą jedynie zwiedzić okolicę, a nie korzystać z przejazdu pociągiem, istnieje możliwość zakupu biletu peronowego za 2 złote. Zmiana w rozkładzie jazdy ciuchci może wpłynąć na ceny biletów, jednakże koszty nie są ujawnione w artykule. Warto pamiętać, że ceny biletów mogą być różne w zależności od sezonu i pory roku.

Icon label
33 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *