Skip to content
Menu
Strona główna » Aktualności » Gdzie warto pojechać w Bieszczady

Gdzie warto pojechać w Bieszczady

Spis treści

Wyjazd w Bieszczady bez wątpienia dla wielu jest upragnioną ucieczką od codziennych obowiązków i upragnionym urlopem zarówno dla ciała, jak i duszy.

Gdzie znajdują się Bieszczady?

Bieszczady zlokalizowane są między terenami Przełęczy Łupkowskiej i Przełęczy Wyszkowskiej. Należą do części Beskidów Wschodnich, natomiast ich teren podzielony jest pomiędzy Polskę tj. Beskidy Wschodnie oraz Ukrainę, czyli Bieszczady Wschodnie.

Gdzie znajdują się Bieszczady - mapa

Wielu czeka cały rok na upragniony wyjazd, poprzedzony planowaniem i układaniem wyjazdu. Dużo osób staje wtedy przed pytaniem „Gdzie warto pojechać w Bieszczady?” na to pytanie wielu znajdzie odpowiedź w poniższym artykule, czas na nie odpowiedzieć.

Oto lista najciekawszych miejsc, które można zapisać na liście planowanego wyjazdu.

Solina

Miejscowość położona w sąsiedztwie równie popularnych miejscowości turystycznych, jak Polańczyk czy też Wołkowyja. W sezonie letnim miejscowości turystyczne w tych okolicach są wręcz oblegane przez tłumy turystów, w związku z czym, jeżeli chcemy być otoczeni ciszą i aurą natury, można się poczuć nieco przytłoczonym, to być niezbyt dobre miejsce. Jednak jeżeli jedziemy w większym gronie, na pewno każdy znajdzie wiele atrakcji, które go zainteresują, szczególnie najmłodsi. Inaczej sprawa wygląda w sezonie zimowym, wtedy jest tutaj zdecydowanie mniejszy ruch, i można więcej uwagi poświęcić na uroki tych okolic.

Solina w Bieszczadach

Każdego roku przyjeżdżają tu zarówno samotni wędrowcy, jak i całe rodziny z dziećmi czy grupy znajomych, aby podziwiać piękny widok Jeziora Solińskiego, poopalać się na okolicznych plażach oraz czerpać przyjemności z bogatej oferty tutejszych atrakcji. Dla najmłodszych są specjalne parki rozrywki, place zabaw, stragany z przeróżnymi pamiątkami oraz bogata oferta gastronomiczna od przepysznych kuchni regionalnych, do stoisk z goframi, zapiekankami i innymi uciechami dla naszego apetytu.

Muczne

Dla osób, które chcą jak najdalej uciec od tłumów turystów i pragną odpoczynku w całkowitym spokoju jak najdalej od cywilizacji, jest to bez wątpienia wspaniała lokalizacja.

Można powiedzieć, że jest po prawdziwe odludzie otoczone gęstą i dziką przyrodą. Jeśli zainteresowanym odpowiadają takie cechy otoczenia warto wziąć Muczne pod uwagę. Jest to naprawdę małych rozmiarów miejscowość, można wręcz powiedzieć, że jest to Bieszczadzka osada ciszy i spokoju.

Muczne w Bieszczadach

Na miejscu znajdziemy zaledwie garść budynków takich jak karczma, hotele oraz kwatery na wynajem, a to wszystko w okolicach pięknych lasów i wzgórz. Dla aktywnych podróżników osada oferuje szlak bezpośrednio na Bukowe Berdo, gdzie ujrzymy jedne z najpiękniejszych widoków w Bieszczadach, a także podążając leśnymi ścieżkami, mogą zwiedzać tereny danych bojkowskich wsi. W okolicy znajdziemy również muzeum poświęcone właśnie kulturze lokalnych Bojków.

Cisna

Miejscowość znajdująca się w sąsiedztwie z takimi miejscowościami jak Strzebowiska oraz Kalnica. Z samej Cisnej wychodzi wiele górskich szlaków, które jednak są stosunkowo mniej popularne, jednak równie atrakcyjne, a co bardzo ważne są również mniej oblegane przez turystów. Podróżnicy zainteresowani przemierzaniem wielu kilometrów przez górskie ścieżki otoczonych wspaniałymi Bieszczadzkimi lasami mogą liczyć na satysfakcjonującą wyprawę.

Cisna w Bieszczadach

Cisna jest bez wątpienia bardzo dobrą bazą wypadową na szlaki górskie w większych grupach oraz z dziećmi. Na miejscu znajdziemy rozbudowaną infrastrukturę turystyczną w postaci restauracji, sklepów z przeróżnymi artykułami, oraz miejsca noclegowe, które są na tyle zróżnicowane, że każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. W sezonie odbywają się bardzo często przeróżne atrakcje pod postacią jarmarków lub koncertów.

Icon label
178 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *