Skip to content
Menu
Strona główna » Aktualności » Godło Teraz Polska dla Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych!

Godło Teraz Polska dla Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych!

Spis treści

Bez Bieszczadów by nas nie było – Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe otrzymują Godło Teraz Polska

Olbrzymi sukces Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych. Niewielka bieszczadzka firma pokonała krajowych gigantów i otrzymała Polskie Godło Promocyjne „Teraz Polska”. Nagroda ta jest przyznawana za najlepsze produkty i usługi. Gala, podczas której wręczono wyróżnienia, odbyła się 3 czerwca br.

Finale tegorocznej edycji konkursu miało miejsce w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Z 100 zgłoszonych firm, wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, wręczył statuetki dla 22 laureatów. Wśród odznaczonych znaleźli się również założyciele Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych – Magdalena i Janusz Demkowiczowie.

Konferencja prasowa i wizyta w Pałacu Belwederskim

Demkowiczowie mieli także okazję zaprezentować swoją firmę i region bieszczadzki podczas konferencji prasowej. Dodatkowo, złożyli wizytę w Pałacu Belwederskim, gdzie otrzymali dyplomy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska. Para założycieli Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych wyraziła swoją wdzięczność w mediach społecznościowych. Dziękowali kapitule konkursu za docenienie ich działalności, a także wszystkim partnerom, którzy przyczynili się do ich sukcesu.

Historia Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe powstały w 2015 r. Zlokalizowane w Uhercach, stanowią największą w Polsce turystyczną wypożyczalnię pojazdów jadących po torach. Jest to jednocześnie niewątpliwa atrakcja dla turystów odwiedzających Bieszczady, łącząca w sobie tradycję kolejarską z turystyką rowerową. Demkowiczowie uczynili także wiele dla zachowania dziedzictwa kolejowego regionu. Dzięki ich inicjatywie uratowali od zagłady historyczną linię kolejową 108 z Zagórza do Krościenka. Wybudowana w czasach Cesarstwa Austro-Węgierskiego w 1872 roku, jest najpiękniejszą trasą kolejową w Polsce.

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe – laureat licznych nagród

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe są już laureatem wielu prestiżowych nagród. Zdobyły m.in. tytuł Najlepszego Produktu Turystycznego Podkarpacia za 2015 rok, Złoty Certyfikat w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną, czy „Turystycznego Oskara” w 2023 r.

Icon label
13 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *