Skip to content
Menu
Strona główna » Aktualności » Który szlak w Bieszczadach był najchętniej odwiedzany w lipcu?

Który szlak w Bieszczadach był najchętniej odwiedzany w lipcu?

Spis treści

Minęła już połowa wakacji, a to oznacza, że do rozpoczęcia roku szkolnego pozostał tylko miesiąc. Pomimo wcześniejszych obaw o możliwy spadek liczby odwiedzających w porównaniu z ubiegłym rokiem, Bieszczady wciąż przyciągają liczne rzesze turystów.

Podsumowanie frekwencji na górskich szlakach w lipcu

Bieszczadzki Park Narodowy dokonał podsumowania frekwencji na górskich szlakach w lipcu. Okazuje się, że w pierwszym półroczu 2024 roku park odwiedziło aż 309 300 osób, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu do analogicznego okresu w 2023 roku, kiedy to liczba turystów wyniosła 289 100. To oznacza, że liczba odwiedzających zwiększyła się o ponad 20 tysięcy.

Lipiec w Bieszczadach – najpopularniejsze szlaki

Co roku udostępniane są dane dotyczące wakacyjnego ruchu turystycznego na górskich szlakach. Niezmiennie od kilku lat, Połonina Wetlińska, Tarnica, Rawki oraz Bukowe Berdo cieszą się największym zainteresowaniem turystów, którzy zwracają szczególną uwagę na walory przyrodnicze i krajobrazowe szlaków prowadzących na te szczyty.

W lipcu 2024 roku zanotowano 112 tysięcy osobo-wejść. Jak informuje Ośrodek Informacji i Edukacji Turystycznej Bieszczadzkiego Parku Narodowego, najchętniej wybierano szlak z Przełęczy Wyżnej na Połoninę Wetlińską, gdzie odnotowano 19 500 wejść, oraz szlak z Wołosatego na Tarnicę, z którego skorzystało 15 900 osób.

Obserwuj ruch turystyczny online

Popularność szlaków można również śledzić, korzystając z kamer online. Działa już kamera na Chatce Puchatka, ale również inne kamery online pozwalają na bieżąco obserwować ruch turystyczny w Bieszczadach. Coraz więcej osób decyduje się na eksplorowanie uroków Bieszczadów, doceniając zarówno malownicze krajobrazy, jak i spokojniejszą atmosferę, którą oferuje ten zakątek Polski.

Bieszczady kamery na żywo

Icon label
73 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *