Skip to content
Menu
Strona główna » Aktualności » Wataha Wilków widziana w Lesku!

Wataha Wilków widziana w Lesku!

Spis treści

Klika dni temu na serwisie YouTube wrzucone zostało nagranie wideo na którym doszło do niecodziennej sytuacji, mianowicie uchwycone zostały wilki które przechodziły drogą krajową w miejscowości Lesko. Z relacji nagrywającego można wywnioskować, że jeden osobnik przeszedł przez drogę natomiast reszta czekała na poboczu.

Lesko - mapa

Warto pamiętać, że zdrowe osobniki wilków nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla człowieka. W Polsce od prawie 100 lat nie odnotowano przypadku zaatakowania człowieka przez zdrowego wilka. Ataki wilków na ludzi zazwyczaj spowodowane są chorobami lub wcześniejszą stycznością zwierzęcia z człowiekiem: np. dokarmianie.

Dzisiaj na terenie Polski żyje. ok 2000 wilków, jednak nie są to dokładne dane, ponieważ gatunek ten nie jest w żaden sposób bardziej monitorowany.

Warto przypomnieć, że jeszcze niedawno, na terenach leśnictwa Stefkowa, podleśniczy napotkał wilkach w dzień. lasy Państwowe apelują do kierowców i mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności, przy takich miejscach jak ruchliwe drogi gdzie coraz częściej można spotkać dzikie zwierzęta. Jest to tym bardziej dziwne zjawisko, że wilki zazwyczaj najchętniej przebywają w miejscach jak najdalej od ludzi, i są aktywne w nocy.

Icon label
45 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *