Skip to content
Menu
Strona główna » Aktualności » Wołosate na szlaku innowacji – planowana poprawa bazy turystycznej

Wołosate na szlaku innowacji – planowana poprawa bazy turystycznej

Spis treści

Niepozorna miejscowość Wołosate, staje się jeszcze bardziej dostępna dla turystów dzięki ambitnemu projektowi rozbudowy infrastruktury turystycznej. Jest to kluczowy element szerszego przedsięwzięcia, mającego na celu modernizację legendarnego Głównego Szlaku Beskidzkiego – trasy, która od lat przyciąga miłośników górskich wędrówek i natury.

Unikatowe partnerstwo sił dla turystyki w Wołosatem

W Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie zainicjowano przełomowe partnerstwo, łączące siły Gminy Bukowsko, Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz nadleśnictw Baligród, Komańcza, Rymanów i Cisna. Wicemarszałek Piotr Pilch, w towarzystwie Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak oraz innych znaczących postaci, podkreślił ogromny potencjał tego projektu dla promocji regionu. Modernizacja szlaku ma nie tylko ułatwić dostęp do najpiękniejszych zakątków Bieszczadów, ale również przyczynić się do wzrostu lokalnej gospodarki poprzez turystykę.

Szlak Beskidzki: odnowa dla przygody

Główny Szlak Beskidzki, serce górskich wędrówek w Polsce, zostanie przekształcony dzięki strategicznym inwestycjom. Audyt z 2022 roku pozwolił na szczegółowe zinwentaryzowanie szlaku i zaplanowanie zmian infrastrukturalnych. Pierwsze kroki zostały już postawione dzięki pilotażowemu projektowi realizowanemu przez Oddział PTTK „Ziemi Sanocka”. Planowane działania obejmują nie tylko poprawę istniejących ścieżek, ale również instalację nowych tablic informacyjnych i punktów widokowych, które wzbogacą doświadczenie turystów.

Co zaplanowano w ramach modernizacji Wołosatego?

Projekt zakłada wprowadzenie nowoczesnej infrastruktury, przyjaznej dla osób z różnymi potrzebami. Małgorzata Jarosińska-Jedynak przedstawiła plany dotyczące rozwoju tzw. małej infrastruktury, która zrewolucjonizuje sposób, w jaki turyści doświadczają Głównego Szlaku Beskidzkiego. Wprowadzone zostaną nowe rozwiązania, takie jak bezbarierowe ścieżki, miejsca odpoczynku oraz udogodnienia dla osób o ograniczonej mobilności, co uczyni szlak jeszcze bardziej dostępnym.

Inicjatywa ta jest efektem współpracy wielu partnerów. Od wieży widokowej w gminie Bukowsko, przez rewitalizację parkingu w Wołosatem, po nowe deszczochrony i przestrzenie rekreacyjne – każdy wkład ma znaczenie. Wizja przyszłości turystyki w regionie staje się rzeczywistością dzięki zjednoczeniu sił. Planowane są także działania edukacyjne, mające na celu podniesienie świadomości ekologicznej odwiedzających oraz promocję zrównoważonego rozwoju. Nadleśnictwa Komańcza, Baligród, Rymanów i Cisna odgrywają kluczową rolę w transformacji szlaku. Od budowy deszczochronów po remonty szlaków turystycznych – ich zaangażowanie gwarantuje, że każdy krok na Głównym Szlaku Beskidzkim będzie krokiem w stronę przygody. Nadleśnictwo Komańcza planuje również ustawienie tablic informacyjno-historycznych, które wzbogacą wiedzę turystów o lokalnej historii i przyrodzie.

Wołosate otwiera nowy rozdział

Projekt rozbudowy infrastruktury turystycznej w Wołosatem to więcej niż tylko inwestycja w ścieżki i znaki. To inwestycja w przyszłość turystyki, w doświadczenia, które zostaną z nami na lata. Dzięki zaangażowaniu lokalnych władz, parków narodowych i nadleśnictw, Wołosate i Główny Szlak Beskidzki zapraszają do wspólnego odkrywania niezliczonych skarbów polskich gór, jednocześnie dbając o zachowanie unikalnego charakteru i naturalnego piękna regionu.

Icon label
32 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *