Skip to content
Menu
Strona główna » Turystyka » Atrakcje » Muzeum Historii Bieszczad w Czarnej Górnej

Muzeum Historii Bieszczad w Czarnej Górnej

Spis treści

Bieszczadzkie Muzeum Historii

Muzeum Historii Bieszczad Czarna Górna

W miejscowości Czarna Górna funkcjonuje Muzeum Historii Bieszczad. Godnym uwagi jest fakt, że liczba eksponatów, które się w nim znajdują jest bardzo pokaźna pomimo tego, że Muzeum nie posiada zbyt dużej powierzchni. Muzeum Historii Bieszczad Czarna Górna ma ekspozycję, która jest podzielona tematycznie. Turyści zobaczą tam wojenne pamiątki z okresu Pierwszej oraz Drugiej Wojny Światowej, przedmioty codziennego użytku, a także zbiory dokumentów dotyczące Bieszczad.

Jest to bardzo przyjazne miejsce ze względu na fakt, że turystów oprowadzają po nim właściciele, którzy bardzo dokładnie opowiadają o wszystkich przedmiotach w kolekcji. Celem tego miejsca jest ochrona oraz gromadzenie wszystkich przedmiotów, które mają historyczną wartość. Pełni również funkcję edukacyjną z dziedziny historii wraz z kulturą regionu jakim są Bieszczady.

W pobliżu znajduje się również:

Czarna Górna Muzeum Historii Bieszczad 

Każda osoba może w miejscu, którym jest Czarna Górna Muzeum Historii Bieszczad zakupić literaturę, czasopisma, mapy, a także domowe przetwory. Turyści mogą bez problemu wypić tam pyszną kawę oraz  skorzystać z warsztatów ręcznego wykonywania świec z pszczelego wosku.

Wszystkie zainteresowane osoby, które chcą skontaktować się z właścicielami mogą zrealizować to na dwa sposoby. Jednym z nich jest przesłanie wiadomości mailowej, wykorzystując w tym celu pocztę elektroniczną. Wiadomości należy wysyłać na adres [email protected]. Turyści mogą również zadzwonić pod numer telefonu, którym jest 697 542 818.

Muzeum Historii Bieszczad cennik

Interesanci nie mogą zobaczyć cennika, który obowiązuje w Muzeum Historii Bieszczad, ponieważ nie został on udostępniony. Z pewnością wszystkie informacje turyści mogą uzyskać, jeśli zadzwonią pod podany numer telefonu lub prześlą wiadomość mailową.

Godziny otwarcia Muzeum Historii Bieszczad

Muzeum Historii mieści się w Czarnej Górnej 6. Ważnym aspektem jest to, że jest otwarte wyłącznie w określonych godzinach. W poniedziałki oraz wtorki muzeum jest czynne od 10:00.

  • Poniedziałek: 10:00-17:00
  • Wtorek: 10:00-17:00
  • Środa: 9:00-17:00
  • Czwartek: 9:00-17:00
  • Piątek: 9:00-17:00
  • Sobota: 9:00-17:00
  • Niedziela: 9:00-17:00
Icon label
253 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *