Skip to content
Menu
Strona główna » Turystyka » Atrakcje » Park Gwiezdnego Nieba w Bieszczadach

Park Gwiezdnego Nieba w Bieszczadach

Spis treści

Park Gwiezdnego Nieba Bieszczady

Park Gwiezdnego Nieba Bieszczady

Niewątpliwie każdy turysta, który odwiedza Bieszczady powinien zwiedzić Park Gwiezdnego Nieba. Osoby zwiedzające mogą obejrzeć tam pokazy, które odbywają się w wybrane noce z drogą mleczną. Obserwowany jest również księżyc.

Każdy z pokazów w Parku Gwiezdnego Nieba w Bieszczadach składa się z dwóch części. Jedną z nich jest część multimedialna, a druga praktyczna. Turyści mogą nauczyć się orientacji na niebie, a także rozpoznawania podstawowych gwiazdozbiorów. Godnym uwagi jest fakt, że Park Gwiezdnego Nieba Lutowiska posiada specjalny wskaźnik laserowy, dzięki któremu możliwe jest łatwe oraz precyzyjne wskazywanie gwiazdozbiorów.

Ze względu na fakt, że na pokazach Drogi Mlecznej jest robione dedykowane zdjęcie na jej tle warto się tam w tym czasie wybrać. Podczas księżycowych nocy, pracownicy wykonują zdjęcia Księżyca wykorzystując w tym celu teleskop. Każdy uczestnik pokazu swobodnie leży na leżaku.

Bieszczadzki Park Gwiezdnego Nieba

Każdy z pokazów, który organizuje Park Gwiezdnego Nieba Bieszczady trwa jedną godzinę. Uczestnicy mogą zachwycać się wędrówką po gwiazdozbiorach, obserwacją spadających gwiazd, a także przelatujących satelitów, oraz pokazem multimedialnym, który oglądany jest z leżaków.

Ważnym aspektem jest to, że w zależności od wielkości grupy Park Gwiezdnego Nieba posiada aż osiem teleskopów. W księżycowej noce uczestnicy obserwują Srebrny Glob.

Park Gwiezdnego Nieba cennik

Niewątpliwie wstęp na pokaz jest płatny. Udostępniany przez Park Gwiezdnego Nieba cennik znajduje się na głównej stronie internetowej. Pełny bilet kosztuje osiemdziesiąt złotych od osoby, a cena biletu ulgowego to czterdzieści złotych. Dzieci, które nie mają jeszcze pięciu lat, mogą na pokaz wejść całkowicie za darmo. Turyści za wstęp mogą płacić wyłącznie gotówką.

Osoby, które są zainteresowane konkretnymi terminami, mogą je zarezerwować przesyłając wiadomość mailową na adres [email protected]. Konsultanci odpowiadają na wiadomości mailowe dopiero po tym, jak zaplanują pokaz w podanym terminie.

Park Gwiezdnego Nieba Bieszczady cennik

Park Gwiezdnego Nieba Bieszczady nocleg

Turyści, którzy chcą odwiedzić Park Gwiezdnego Nieba Bieszczady nocleg w pobliżu mogą zarezerwować korzystając z telefonu lub internetu. W pobliżu Parku znajduje się wiele punktów noclegowych. Rezerwacji osoby zwiedzające powinni dokonać kilka dni wcześniej, aby później nie mieć problemu z zakwaterowaniem. Nocleg w Lutowiskach można zarezerwować w dogodnym dla siebie miejscu. W miejscowości dostępne są zarówno hotele, jak i domki.

Bieszczadzki Park Gwiezdnego Nieba adres

Park Gwiezdnego Nieba istnieje od 2013 roku. Zlokalizowany jest on w miejscowości Lutowiska oraz obejmuje obszar Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Ciekawą informacją jest to, że jest to drugi park tego typu w całej Polsce, a pod względem wielkości drugi w Europie. 

Park Gwiezdnego Nieba adres: 38-713 Lutowiska

Icon label
1 260 Wyświetleń

1 Comment

  1. MaciekStar
    2023-07-27 @ 12:43

    Na pewno chociaż raz trzeba się wybrać do Parku Gwiezdnego Nieba w Bieszczadach. Po pobycie jestem odmienionym człowiekiem. Całe swe życie dedykuję gwiazdom.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *