Skip to content
Menu
Strona główna » Turystyka » Atrakcje » Wodospad Siklawa Ostrowskich Bieszczady

Wodospad Siklawa Ostrowskich Bieszczady

Spis treści

Bieszczady Wodospad Siklawa

Ile metrów ma Wodospad Siklawa?

W Wetlinie znajduje się Wodospad Siklawa, który ulokowany został na potoku Słowiański. Potok spływa spod przełęczy Smerka i Orłowicza oraz zbiera wody mniejszych potoczków. Wodospad znajduje się kilkadziesiąt metrów od ujścia. Jego wody spływają w dół z pięciometrowej skały. Wiele turystów chłodzi się tam podczas upalnego lata. 

Wodospad Siklawa jak dojść?

Turyści, którzy chcą dojść do Wodospadu Siklawa powinni skręcić w drogę, która prowadzi do ośrodków Piotrowa Polana oraz Leśny Dwór. Bardzo ważnym aspektem jest to, że gdy upłynie kilka minut wędrówki pojawi się tabliczka, która wskazuje zejście do Wodospadu Siklawa. Godnym uwagi jest fakt, że prowadzące do niego ścieżki są bardzo wąskie. Zwiedzające osoby, powinny wiedzieć, że Siklawa Wodospad Ostrowskich mieści się na każdej Bieszczadzkiej mapie turystycznej. 

Wodospad Siklawa Ostrowskich mapa

Wodospad Siklawa Ostrowskich w Wetlinie

Bezsprzecznie Wodospad Siklawa Ostrowskich jest najwyższym pionowym, jednolitym spadkiem wody w całych Bieszczadach. Wodospad ma ponad pięć metrów wysokości. Dlatego że skarpa jest bardzo stroma, często zdarzają się tam upadki, z tego względu należy być bardzo ostrożnym podczas zwiedzania. W zależności od pory roku zmieniają się tam walory turystyczne. Turyści mają możliwość zobaczenia wodospadu z drogi głównej. 

Bieszczadzki Wodospad Ostrowskich

Wodospad Siklawa w Bieszczadach prawdopodobnie jest najwyższym wodospadem w całych Bieszczadach, który robi na turystach zaskakujące wrażenie. Trasa do Siklawy jest bardzo łatwa, dlatego zarówno dzieci, jak i dorośli nie będą mieli problemu, aby się tam dostać. Nazwa tego wodospadu pochodzi od nazwiska rodziny Ostrowskich, którzy od dłuższego czasu prowadzą pensjonat Leśny Dwór oraz ośrodek Piotrowa Polana. Turyści ten piękny wodospad, niewątpliwie mogą podziwiać zarówno od góry, jak i od dołu. Na temat tego miejsca nie ma zbyt wiele informacji, jednak można znaleźć wiele przepięknych zdjęć, które go przedstawiają. Najlepszym wyborem będzie zwiedzenie tego miejsca osobiście. Swoim urokiem zachwyca on przechodniów o każdej porze roku. Latem dodatkowo można się przy nim niesamowicie ochłodzić. To miejsce jest zlokalizowane przy drodze, która prowadzi do środka Piotrowa Polana, a dokładnie na końcu wioski w kierunku Cisnej.

W pobliżu znajduje się również:

Icon label
722 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *