Skip to content
Menu
Strona główna » Turystyka » Szczyty » Połonina Wetlińska

Połonina Wetlińska

Spis treści

Połonina Wetlińska

Odwiedzając Bieszczady, warto skorzystać z atrakcji, jakie oferują naturalne krajobrazy górskie. Bieszczady są jednym z najpiękniejszych miejsc znajdujących się w Polsce, które warto odwiedzić. Połonina jest wielkim zbiorowiskiem muraw, które najczęściej kojarzą się z Karpatami Wschodnimi. Jedną z najbardziej popularnych połonin, znajdujących się w Bieszczadach jest Połonina Wetlińska, będąca całym masywem górskim, z malowniczymi widokami. Najwyższym szczytem znajdującym się w tym terenie jest Roh. Dodatkowo udając się w pieszą wędrówko po dowolnej trasie, można zaobserwować szczyty takie jak Osina, Małe Jasło, czy Wielką Rawkę.

Szlaki turystyczne

Bez względu na poziom zaawansowania, każdy znajdzie trasę odpowiednią dla siebie. Połonina Wetlińska szlak czas przejścia zależny jest od trasy, którą się wybierze. Połonina Wetlińska szlak dla najbardziej zaawansowanych to oznaczony kolorem czerwony Główny szlak Beskidzki, prowadzący od Kalnicy przez Smerek, czy Przełęcz Mieczysława Orłowicza. Czas trwania wędrówki wynosi około 5 godzin. Połonina Wetlińska najkrótszy szlak, a zarazem najłatwiejszy to oznaczona kolorem żółtym trasa prowadząca na Przełącz Wyżną. Pokonanie tej trasy zajmuję lekko ponad jedną godzinę. Trasa prowadząca na camping „Górna Wetlinka”, przez swą stromość oznaczona jest kolorem czarnym, jednak początek trasy to kolor żółty. Ostatni Szlak na Połoninę Wetlińską to ścieżka przyrodnicza, która przeznaczona jest dla osób początkujących lub rodzin z dziećmi. Trasa ta biegnie wzdłuż szlaków pieszych.

Dojazd pod szlak

Aby dojechać pod jeden ze szlaków, można skorzystać z Busów kursujących pod początek trasy w Wetlinie lub Brzegach Górnych. Aby rozpocząć trasę z innego punktu, trzeba dojść pieszo lub przyjechać własnym autem. Połonina Wetlińska parking umiejscowiony jest pod każdą z tras, oprócz szlaku oznaczonego kolorem czarnym, zaczynającego się w Górnej Wetlince.

Połonina Wetlińska pogoda

Przed rozpoczęciem wędrówki, warto najpierw sprawdzić pogodę. Połonina Wetlińska Pogoda znajduje się na stronie i jest to aktualna pogoda. Aby jednak sprawdzić pogodę długoterminową, możliwe jest skorzystanie z zewnętrznych serwisów internetowych. Trzeba również pamiętać, że pogoda w górach potrafi się szybko zmieniać, warto więc przygotować się na każdą sytuację. Kamera Połonina Wetlińska znajdująca się również na zewnętrznych serwisach, może posłużyć w celu sprawdzenia aktualnych warunków panujących na każdej z tras.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *