Skip to content
Menu
Strona główna » Turystyka » Szybowisko w Bezmiechowej Górnej

Szybowisko w Bezmiechowej Górnej

Spis treści

Bezmiechowa Górna

Bezmiechowa Górna — wieś położona w województwie podkarpackim, powiat Leski, gmina Lesko. Jest to miejsce, które co roku jest odwiedzane przez tłumy turystów z całego kraju, nieodłączny punkt na liście bieszczadzkich atrakcji. Bezmiechowa jest również miejscem narodzenia się polskiej myśli i tradycji szybowniczej, ponieważ właśnie tutaj zawiązała się Polska Akademia Szybownictwa.

Szybowisko w Bezmiechowej Górze – jak dojechać?

Dojechać na miejsce możemy, jadąc od strony Sanoka, kierując się drogą numer 84 w kierunku Leska, a następnie odbić na Jankowice, podążając za przygotowanymi znakami prowadzącymi do Szybowiska. Na punkt widokowy prowadzi wysoki i stromy podjazd, który może okazać się w zimie nieprzejezdny, dla wielu samochodów, co musimy mieć na uwadze.

Szybowisko w Bezmiechowej Górnej Mapa

To właśnie w tej miejscowości możemy uświadczyć niesamowitych bieszczadzkich panoram widoków ze względu na bardzo dogodne wysokie położenie i świetny punkt obserwacyjny.

Szybowisko w Bezmiechowej Górze

Już w okresie II Rzeczpospolitej dzięki staraniom studentów Politechniki Lwowskiej powstał w tym miejscu ośrodek szybowcowy, a następnie szkoła szybowcowa. Tradycje związane z tą dziedziną są podtrzymywane do dziś, ze względu na umiejscowienie tutaj Akademickiego Ośrodka Szybowcowego Politechniki Rzeszowskiej.

Samo szybowisko w Bezmiechowej znajduje się na szczycie widokowym w Górach Słonnych prawdopodobnie jednym z najpiękniejszych w całej Polsce, jest to sam środek Parku Krajobrazowego Gór Słonnych.

Samo szybowisko w Bezmiechowej znajduje się na szczycie widokowym w Górach Słonnych prawdopodobnie jednym z najpiękniejszych w całej Polsce, jest to sam środek Parku Krajobrazowego Gór Słonnych. Na miejscu można skorzystać z restauracji oraz z noclegu. Rozległa panorama wraz z łąką przyciąga w to miejsce wielu turystów chcących zaznać więcej czasu z Naturą.

Bez wątpienia, jest to jedna z najlepszych lokalizacji do obserwowania krajobrazu Bieszczad. Odkryte wzniesienie ukazuje na przepiękną panoramę całych Bieszczad, łącznie z połoninami Bieszczadzkiego parku Narodowego. Możemy tutaj bez problemu podziwiać wspaniałe panoramy m.in. Podgórza Leskiego, pasma górskie Chwaniowa czy też szczyty otaczające Jezioro Solińskie.

Icon label
139 Wyświetleń

1 Comment

  1. Ryszard Piotrowski
    2023-06-18 @ 16:57

    Codziennie podglądam szybowisko i od kilku m-cy nie widziałem startującego ani lecącego szybowca.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *