Skip to content
Menu
Strona główna » Turystyka » Wodospad w Dołżycy

Wodospad w Dołżycy

Spis treści

Wodospad w Dołżycy

Bieszczady słyną z przepięknych widoków i niezapomnianych atrakcji turystycznych. Można tu odpocząć w ciszy i spokoju lub skorzystać z atrakcji, jakie zostały przygotowane dla zwiedzających. Na terenie Bieszczad znajduje się mnóstwo szlaków, zabytków, czy punktów widokowych. Osoby chętne odpocząć z dala od najbardziej zatłoczonych miejsc turystycznych mogą wybrać się nad Wodospad w Dołżycy. Jest to miejsce zapomniane przez turystów, jednak będąc w Bieszczadach warto je zobaczyć ze względu na otaczającą go do około przyrodę.

Miejsce to znajduje się w mało popularnej wśród turystów wsi koło Komańczy, na pograniczu Bieszczad oraz Beskidu Niskiego. Nieopodal wodospadu znajdują się utarte szlaki pieszo turystyczne oraz w promieniu kilku kilometrów granica ze Słowacją. Do miejsca było dość trudno dojść, gdyż droga prowadząca do niego była gęsto zarośnięta leśnymi krzewami, a samo miejsce nie posiadało żadnych znaków informacyjnych. Jedyną opcją na dotarcie do wodospadu było skorzystanie z mapy lub nawigacji online.

Wodospad w Dołżycy renowacja trasy

Pewien czas temu Gmina, do której należy wodospad, postanowiła odrestaurować to miejsce. Wycięte zostały krzewy uniemożliwiające dojście do miejsca oraz odnowiona została cała trasa tam prowadząca. Dodatkowo przy samej drodze postawiono platformę widokową oraz znaki informacyjny. Na ten moment nie sposób przeoczyć to miejsce.

Informacje o Wodospadzie w Dołżycy

Sam wodospad nie osiąga wielkich wysokości, jednak patrząc na warunki bieszczadzkie, po odnowieniu trasy zachęca turystów do jego odwiedzenia. Został on utworzony na skalnym progu, przy potoku Dołżyczka. Miejsce to przyciąga szczególnie w okresie jesiennym, gdy śnieg zacznie topnieć, a wszystko zroszone jest delikatną rosą. Sprawia to ogromne wrażenie, jednak dojście wtedy do innych miejsc widokowych jest utrudnione, gdyż, trasy są dość stromę, a śliskie bieszczadzkie błoto w tym nie pomaga.

Jak dojechać do wodospadu w Dołżycy

Jadąc przez Komańczę, należy skręcić z jednej z dróg wojewódzkich oznaczonych numerem 892 lub 897 w kierunku Jaśliska. Przejeżdżając kilkadziesiąt metrów, trzeba zjechać w wąską uliczkę znajdującą się po lewej stronie i prowadzącą do Dołżycy. Droga ta nazywana jest trasą w jedną stronę, gdyż kończy się kilka kilometrów przed granicą ze Słowacją. Należy zatrzymać się przy drodze, gdyż przy trasie nie ma żadnej zatoczki parkingowej. Nie powinno to jednak sprawić żadnego problemu, gdyż droga ta nie należy do ruchliwych.

Icon label
134 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *