Skip to content
Menu
Strona główna » Aktualności » Alerty pogodowe dla Bieszczad: upały i burze

Alerty pogodowe dla Bieszczad: upały i burze

Spis treści

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega: upały i burze w Bieszczadach

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego (WCZK) wydało nowe ostrzeżenia dla mieszkańców i turystów przebywających w Bieszczadach. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Lokalnie możliwy jest również grad. Pogoda w Bieszczadach może zadziwić niektórych turystów.

Tropikalne noce w Bieszczadach

Nie tylko burze będą wyzwaniem dla turystów. WCZK wydało również drugi stopień zagrożenia z powodu upałów. Prognozuje się, że temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 30°C do 33°C, a minimalna w nocy od 18°C do 20°C. Te upalne dni przechodzą w tropikalne noce, co może znacznie utrudnić wypoczynek. Wysokie temperatury i duża wilgotność powietrza mogą prowadzić do problemów ze snem, rozkojarzenia oraz zmęczenia.

Bieszczady, znane z pięknych krajobrazów i możliwości aktywnego wypoczynku, mogą w najbliższych dniach stanowić wyzwanie dla turystów. Silne burze mogą wpływać na bezpieczeństwo podczas wędrówek po górskich szlakach oraz na warunki na drogach. Wysokie temperatury mogą sprawić, że zwiedzanie i aktywności na świeżym powietrzu staną się mniej komfortowe.

Jak przygotować się na trudne warunki pogodowe?

Turystom planującym wizytę w Bieszczadach zaleca się:

  • Regularne sprawdzanie prognozy pogody i alertów WCZK.
  • Unikanie długich wędrówek w czasie największego upału.
  • Zabranie ze sobą wystarczającej ilości wody, aby uniknąć odwodnienia.
  • Noszenie lekkiej, przewiewnej odzieży oraz nakrycia głowy.
  • Zachowanie ostrożności podczas burz i unikanie otwartych przestrzeni oraz wzniesień.

Bieszczady mimo wszystko – atrakcyjne nawet w trudnych warunkach

Mimo trudnych warunków pogodowych, Bieszczady oferują wiele atrakcji, które można dostosować do panującej aury. Można zdecydować się na krótsze, mniej wymagające trasy turystyczne, a wieczory spędzić w jednym z licznych schronisk górskich czy pensjonatów, które zapewniają komfortowy wypoczynek nawet podczas tropikalnych nocy. Lokalne atrakcje, takie jak muzea, galerie sztuki, czy tradycyjne bieszczadzkie karczmy, mogą być doskonałą alternatywą dla aktywności na świeżym powietrzu w upalne dni.

W najbliższych dniach Bieszczady mogą zmierzyć się z burzami oraz upałami, które wpłyną na komfort i bezpieczeństwo turystów. WCZK apeluje o ostrożność i dostosowanie planów do prognozowanych warunków pogodowych. Bieszczady pozostają jednak atrakcyjnym miejscem do odwiedzenia, oferującym wiele możliwości spędzenia czasu, niezależnie od panującej aury.

Icon label
82 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *