Skip to content
Menu
Strona główna » Aktualności » Bieszczadzki Bieg Lotników odbędzie się już 12 Lutego

Bieszczadzki Bieg Lotników odbędzie się już 12 Lutego

Spis treści

Już 12 Lutego w Ustianowej Górej odbędzie się Bieszczadzki Bieg Lotników. Na klasycznych już trasach biegowych pod „Żukowem”. 

Impreza odbywa się od 1987 roku, ma status biegu masowego,  jednocześnie była  pierwszą tego typu imprezą w Polsce na wzór światowych turniejów. Impreza organizowana jest przez gminę Ustrzyki Dolne,  corocznie przyciąga rzeszę wielu zawodników z lokalnego regionu, jak i całej Polski. Na miejscu rywalizują min. podopieczni Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ustrzykach Dolnych oraz innych okolicznych szkół. Warto pamiętać, że obok gości i uczestników krajowych, na miejscu zjawia się również spore grono osób zagranicznych co nadaje wydarzeniu charakter imprezy międzynarodowej.

Bieg rozpoczyna się o godzinie 8:00 wydawaniem numerów startowych.  Start zawodów jest o godzinie 10:00 o tej porze zaczynją biec najmłodsi (rocznik 2006 – 2008), następnie w krótkich odstępach czasowych zaczną biec kolejne grupy. O 14:30 zaplanowane jest zakończenie zawodów i rozdanie nagród . 

Współorganizatorami biegu są: Stowarzyszenie Bieszczadzki Bieg Lotników, Polski Związek Narciarski, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Ustjanowej Górnej, Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne, Ustrzycki Dom Kultury, Zespół Szkół Sportowych w Ustrzykach Dolnych, Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski w Ustrzykach Dolnych.

Icon label
6 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *