Skip to content
Menu
Strona główna » Aktualności » Bieszczadzki Bieg Lotników Ustrzyki Dolne – harmonogram wydarzenia

Bieszczadzki Bieg Lotników Ustrzyki Dolne – harmonogram wydarzenia

Spis treści

Bieg Lotników w Bieszczadach 

Bieg Lotników w Bieszczadach to wydarzenie sportowe, które cieszy się dużą popularnością i odbędzie się w dniach 10 i 11 lutego. To doskonała okazja dla wszystkich fanów biegów narciarskich oraz osób, które lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Warto już teraz zapisać się na kolejną edycję tego wyjątkowego biegu. Trasy biegu znajdują się w malowniczej okolicy pod Żukowem w Ustjanowej Górnej, co dodaje uroku temu wydarzeniu. Bieszczadzki Bieg Lotników to doskonała okazja do rywalizacji na trasach narciarskich i sprawdzenia swoich umiejętności. To także świetna zabawa i okazja do spotkania się z innymi miłośnikami sportu.

Program zawodów Bieg Lotników w Bieszczadach

Program zawodów Bieg Lotników w Bieszczadach na 10 i 11 lutego 2024 roku prezentuje się następująco:

10 luty 2024 r.:

  • 18:00 – 20:00: Wydawanie numerków startowych do biegu głównego i na dystansie 5 km, które odbędzie się w Szkole Podstawowej w Ustjanowej Górnej.

11 luty 2024 r.:

  • 8:00 – 11:00: Kontynuacja wydawania numerków startowych, tym razem na trasach biegu pod „Żukowem”.
  • 9:00: Uroczyste złożenie kwiatów pod obeliskiem na trasie pod „Żukowem”, to ważny moment upamiętnienia.
  • 9:30 – 11:00: Starty dzieci, młodzieży oraz osób, które nie są zrzeszone w klubach sportowych, a także rozdanie zasłużonych nagród.
  • 12:00: Główny punkt programu – Start Biegu Głównego, który przyciągnie licznych uczestników.
  • 12:05: Kolejne emocje to Bieg o Puchar Stanisława Nahajowskiego, który wystartuje wspólnie.
  • 14:30: Uroczyste zakończenie zawodów oraz oficjalne wręczenie zasłużonych nagród na trasie pod „Żukowem”.

To pełen sportowych emocji i wspomnień weekend, który przyciąga zarówno zawodników, jak i kibiców z różnych miejsc.

Zapisy na Bieszczadzki Bieg Lotników 

Zapisy na prestiżowy Bieszczadzki Bieg Lotników wystartowały już 8 stycznia, a to wydarzenie zapowiada się jako prawdziwa uczta dla miłośników biegów narciarskich. BBL to impreza, która przyciąga zarówno doświadczonych zawodników, jak i amatorów, gotowych do podjęcia wyzwania. Warto wspomnieć, że biegi te pozwalają zdobywać cenne punkty do klasyfikacji Pucharu Polski Amatorów. Główne biegi Bieszczadzkiego Biegu Lotników odbędą się na dystansach 10 km dla kobiet oraz imponujących 20 km dla mężczyzn. To nie lada wyzwanie, które przyciąga biegaczy z całej Polski. Oprócz tych głównych dystansów, na uczestników czeka również emocjonujący Bieg o Puchar Stanisława Nahajowskiego na trasie 5 km (klasyk i technika dowolna), Mistrzostwa Polski Pilotów na dystansach 5 km i 20 km oraz specjalnie wprowadzona kategoria – bieg osób niepełnosprawnych na dystansie 2 km. To dowód na to, że BBL jest wyjątkowym wydarzeniem, które stara się być dostępne dla różnych grup społecznych.

Data, którą warto sobie zapisać w kalendarzu to 11 lutego. Wtedy to na Trasy Biegowe pod „Żukowem” im. Stanisława Nahajowskiego w Ustjanowej Górnej odbędą się emocjonujące zawody. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są do 8 lutego za pomocą formularza online. Natomiast zgłoszenia dzieci i młodzieży można przesyłać na adres e-mail: [email protected]. Organizatorem Bieszczadzkiego Biegu Lotników jest Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych, a współorganizacja obejmuje m.in. Stowarzyszenie Bieszczadzki Bieg Lotników, Polski Związek Narciarski oraz wiele lokalnych instytucji i organizacji. To wydarzenie, które łączy sport, pasję i chęć rywalizacji w malowniczym otoczeniu Bieszczad, przyciągając rokrocznie rzesze miłośników narciarstwa.

Bieszczadzki Bieg Lotników atrakcje 

Bieszczadzki Bieg Lotników to nie tylko znakomita okazja do rywalizacji w biegach narciarskich, ale także doskonała zabawa oraz atrakcje przygotowane specjalnie dla uczestników i kibiców. Organizatorzy tego prestiżowego wydarzenia, zapewniają, że atrakcji nie zabraknie. Co roku starają się przygotować coś wyjątkowego dla wszystkich uczestników. Marek Konopka, komandor Bieszczadzkiego Biegu Lotników, już teraz zapowiada, że będzie wiele atrakcyjnych nagród finansowych oraz rzeczowych dla zwycięzców. Ponadto planowana jest loteria, w której uczestnicy biegu będą mieli szansę wygrać dodatkowe nagrody. To doskonała motywacja dla wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział w tej prestiżowej imprezie.

Co ciekawe, na Biegu Lotników można spodziewać się także mocnej reprezentacji mundurowych. Oprócz przedstawicieli Lasów Państwowych i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, na starcie pojawią się również piloci z najlepszych jednostek w kraju. Nie można wykluczyć, że wśród nich znajdą się nawet piloci samolotów F16 z wojsk sojuszniczych NATO. To wyjątkowa okazja, by spotkać się z prawdziwymi profesjonalistami. Jednak jednym z czynników, który może sprawić organizatorom nieco trudności, jest pogoda. Aktualnie warunki na trasie nie są jeszcze idealne z uwagi na brak wystarczającej ilości śniegu. Choć panuje mróz, to próby ubicia śniegu przy użyciu ratraka nie przynoszą zadowalających efektów. Organizatorzy liczą więc na większe opady śniegu, które zapewnią uczestnikom doskonałe warunki do rywalizacji na trasie Biegu Lotników.

Icon label
22 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *