Skip to content
Menu
Strona główna » Aktualności » Kompromis w sprawie statków na Solinie

Kompromis w sprawie statków na Solinie

Spis treści

Rada Powiatu Leskiego rozpatrzy nowy projekt uchwały podczas najbliższej sesji. Celem nadrzędnym jest zapewnienie odpowiednich warunków akustycznych w rejonie Jeziora Solińskiego i Myczkowieckiego, a jednocześnie udostępnienie ich do rekreacji i wypoczynku oraz prowadzenia działalności gospodarczej – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

W wyniku licznych petycji, które wpłynęły do władz samorządowych, pierwotne rozwiązanie (zakaz używania silników spalinowych) zostało zmienione na zakaz żeglugi w okresie od 1 lipca do 30 września. Rozwiązanie to jednak całkowicie zniweczyłoby działalność armatorów posiadających flotę napędzaną silnikami spalinowymi. Zwolnienie z zakazu będzie uwarunkowane: – Specjalna sygnatura akustyczna dla statków pasażerskich, które nie zanieczyszczają środowiska spalinami i hałasem – Zmniejszenie mocy silnika do minimum – Możliwość żeglowania z prędkością spacerową, aby nie emitować fal i niepożądanego hałasu.

Uszkodzenia słuchu spowodowane nadmiernym hałasem to coraz większy problem. Jeśli radni przyjmą drugi projekt uchwały, w rejonie jezior Solina i Myczkowieckiego zostanie wprowadzona „strefa ciszy” dla statków pasażerskich.

Icon label
9 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *