Skip to content
Menu
Strona główna » Aktualności » Największa ławka w Polsce jest w Bieszczadach! Nowa atrakcja na szczycie Weremienia.

Największa ławka w Polsce jest w Bieszczadach! Nowa atrakcja na szczycie Weremienia.

Spis treści

Największa ławka w Polsce Weremień

Na szczycie urokliwego stoku narciarskiego w Weremieniu, malowniczej miejscowości położonej w sercu Bieszczad, znajduje się wyjątkowa atrakcja, która już teraz cieszy się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem odwiedzających turytów. Jest to największa ławka w Polsce, o imponujących wymiarach – 3,60 metra wysokości i 5,60 metra szerokości. To niezwykłe dzieło przyciąga wzrok i skupia uwagę odwiedzających, zachwycając swoją lokalizacją oraz pomysłem, który legł u podstaw tego projektu. Ta okazała największa w Polsce ławka została wykonana w całości z drewna, co nadaje jej autentyczności i naturalnego uroku. Na jej oparciu znajduje się informacja na temat wysokości, na jakiej się znajdujemy, oraz charakterystyczny slogan, który wpada w ucho – „Pozdrowienia z Weremienia!”. Autorem tego niezwykłego dzieła jest Bogumił Socha, ceniony rzeźbiarz z Bieszczad, którego talent artystyczny sprawił, że to miejsce stało się wyjątkowe.

Z wysokości 536 metrów n.p.m., na tej imponującej ławce, można podziwiać przepiękny krajobraz Gór Słonnych, Sobienia, Kamionki z jej szybowiskiem w Bezmiechowej Górnej, rezerwat Buczyna Wańkowej, góry Magury, pasmo Chwaniowa, Ostry Dział oraz okoliczne miejscowości, takie jak Postołowie, Leska czy Glinne. To idealne miejsce na relaks, w którym można nacieszyć się urokiem Bieszczad, jednocześnie ciesząc się wyjątkowym dziełem artystycznym autorstwa Bogumiła Sochy.

Największa ławka w całej Polsce w Bieszczadach

W sercu Bieszczad, dokładniej w Weremieniu, pojawiła się największa ławka w Polsce, co stanowi znaczący krok naprzód w rozwoju turystycznym tego obszaru. Współczesne inwestycje, takie jak ta imponująca konstrukcja, sprawiają, że tereny w okolicach Leska stają się coraz bardziej atrakcyjne dla turystów. Przewodnik beskidzki, Stanisław Orłowski, nie szczędzi zachwytów wobec tego projektu. Uważa on, że realizacja takich inwestycji przyciąga uwagę turystów i przyczynia się do rozwoju regionu. Ławka w Weremieniu to zaledwie jedno z kilku ciekawych przedsięwzięć realizowanych przez leśników, które nadają nowy urok okolicom Leska i przyciągają miłośników przyrody. Zbigniew Pawłowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Leska, podkreśla ogromny potencjał, jaki drzemie w okolicach Weremienia. To miejsce pełne naturalnego piękna i możliwości wykorzystania go w celach turystycznych. Weremień jawi się jako niezwykła oaza spokoju i uroku, doskonała dla tych, którzy pragną odpocząć od miejskiego zgiełku i cieszyć się pięknem Bieszczad.

Icon label
167 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *