Skip to content
Menu
Strona główna » Aktualności » Bieszczady: turysta znalazł niewybuch z II Wojny Światowej w lesie koło Czarnej Górnej

Bieszczady: turysta znalazł niewybuch z II Wojny Światowej w lesie koło Czarnej Górnej

Spis treści

Niewybuch z II Wojny Światowej w Bieszczadach – nietypowe znalezisko turysty

W lesie w malowniczej okolicy Czarnej Górnej turysta przypadkowo natrafił na niezwykłe znalezisko, które wzbudziło wiele emocji i podniosło świadomość o historii tego regionu. Wystająca z ziemi metalowa bryła okazała się być niewybuchem pochodzącym z okresu II wojny światowej, co stanowiło nie tylko niebezpieczeństwo, ale także fascynującą lekcję historii. To odkrycie spowodowało natychmiastowe działania zabezpieczające ze strony policyjnego patrolu, który podjął się odpowiedzialności za bezpieczeństwo wokół miejsca znaleziska. Ochrona terenu, na którym znajdował się niewybuch, była niezmiernie istotna, aby uniknąć przypadkowych incydentów i zagrożeń dla życia i zdrowia ludzi.

To wydarzenie jest przypomnieniem o trudnych czasach II wojny światowej, które pozostawiły ślady w krajobrazie i historii Bieszczadów. Jednocześnie stanowi ono także ostrzeżenie, że nawet po latach od zakończenia wojny, niebezpieczeństwo niewybuchów może wciąż czyhać w ukryciu, co nakazuje zachowanie nieustannej czujności i ostrożności podczas wędrówki po tych terenach.

Reakcja turysty na znalezienie niewybuchu 

Turysta, natykając się na podejrzany przedmiot wystającym z ziemi w okolicy Czarnej, niezwłocznie podjął działanie, informując o swoim odkryciu miejscową policję. Funkcjonariusze z zespołu prewencji, po przybyciu na miejsce, potwierdzili naturę znaleziska, które przypominało pocisk lub niewybuch. Po stwierdzeniu sytuacji dyżurny skontaktował się z saperami z 21 Batalionu Rozminowania z Rzeszowa, którzy odpowiedzieli na wezwanie i po przybyciu na miejsce dokonali niezbędnych sprawdzeń oraz zabezpieczenia znalezionego granatu moździerzowego pochodzącego z czasów II wojny światowej.

Reakcja turysty na to niecodzienne wydarzenie jest dowodem na jego odpowiedzialność i świadomość zagrożeń związanych z niewybuchami. Jednocześnie to pokazuje, jak istotne jest pilnowanie bezpieczeństwa na terenach turystycznych, gdzie niebezpieczeństwo takich znalezisk może czyhać w ukryciu. Policja, mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich, apeluje o zachowanie skrajnej ostrożności w sytuacjach, w których istnieje podejrzenie obecności niewybuchów. Podkreśla się, że podniesienie, przenoszenie, czy też jakiekolwiek manipulowanie przy takich przedmiotach jest niebezpieczne i może prowadzić do tragicznych skutków. Dlatego też każdy, kto znajdzie podejrzane przedmioty, powinien niezwłocznie zgłosić to lokalnym służbom policyjnym, a także zabezpieczyć miejsce znaleziska przed dostępem osób postronnych, tak jak uczynił to wspomniany turysta w Czarnej.

Icon label
80 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *