Skip to content
Menu
Strona główna » Aktualności » Nowy Ambulans ratunkowy w Komańczy

Nowy Ambulans ratunkowy w Komańczy

Spis treści

Bieszczadzkie pogotowie ratunkowe zakupiło dla jednostki w  Komańczy  nowy ambulans ratowniczy. 8 Lutego miało miejsce oficjalnie przekazanie ambulansu. 

Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe obejmuje teren czterech powiatów: bieszczadzkiego, brzozowskiego, leskiego oraz sanockiego. Jednostki pogotowia działają w najtrudniejszych akcjach i warunkach na terenach województwa podkarpackiego. 

Obszar działania jednostki jest bardzo trudny, szczególnie w okresie zimowym. Nowy ambulans posiada napęd na cztery koła, co jest niezbędne, aby dotrzeć do poszkodowanych w jak najszybszym czasie. Jest to pojazd marki Mercedes Sprinter z napędem 4×4 , posiadający silnik o pojemności 2.0 i mocy 198 KM. Pojazd jest wyposażony w specjalne podwyższone zawieszenie, system oświetlenie oraz wiele innych funkcji które są niezbędne do szybkiej akcji ratowniczej w trudnych bieszczadzkich terenach.

Na miejscu w uroczystości brali udział m.in. wójt Roman Bzdyk, starosta Stanisław Chęć, wicestarosta Janusz Cecuła, zastępca wójta gminy Komańcza, oraz ratownicy Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego.

Nowy ambulans w Komańczy
Icon label
17 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *