Skip to content
Menu
Strona główna » Blog » Bieszczady punkty widokowe – najpiękniejsze miejsca widokowe w Bieszczadach

Bieszczady punkty widokowe – najpiękniejsze miejsca widokowe w Bieszczadach

Spis treści

Punkty widokowe w Bieszczadach

W Bieszczadach i ich okolicach kryją się liczne punkty widokowe, które przyciągają turystów z całego świata. W rejonie Bieszczady punkty widokowe to wyjątkowe miejsca, gdzie można oddać się kontemplacji niezwykłych krajobrazów oraz podziwiać piękno natury w jej nieskażonej postaci. Te malownicze punkty widokowe oferują wspaniałe panoramy, które rozciągają się na przestrzeni kilometrów. Często są to wieże widokowe, schroniska położone na szczytach gór, czy też naturalne punkty obserwacyjne. Co je łączy, to możliwość zachwycenia się rozległymi widokami, które obejmują pasma górskie, doliny, rzeki i jeziora. Niezależnie od pory roku, te miejsca prezentują się zawsze intrygująco. Wiosną bujna zieleń otaczających lasów i łąk wprawia w zachwyt, latem soczyście kwitnące kwiaty dodają kolorów, jesienią drzewa przeobrażają się w paletę złocistych barw, a zimą krajobraz przybiera biały puch. Punkt widokowy Bieszczady pozwala na oderwanie się od codzienności i zanurzenie się w piękno przyrody. To także doskonałe miejsce do robienia fotografii, które utrwalą te niezapomniane widoki. Dla miłośników przyrody i turystów to unikalna okazja, aby poczuć harmonię z naturą i zachwycić się jej nieprzebranym bogactwem. Warto również dodać, że w Bieszczadach znajduje się wiele punktów widokowych o różnym stopniu trudności dostępu, co sprawia, że są one dostępne zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla bardziej wymagających wędrowców. To idealne miejsce dla tych, którzy pragną w pełni cieszyć się urodą Bieszczad, pozostawiając codzienność za sobą i zanurzając się w niezwykłym pięknie tego regionu. Wybierając atrakcję, jaką jest Wielka Pętla Bieszczadzka punkty widokowe obowiązkowo należy odwiedzić. W miejscowości Polańczyk punkty widokowe można znaleźć niedaleko ronda na Górze Sawin oraz przy Osiedlu na Górce. Poniżej znajdują się najpiękniejsze punkty widokowe w Bieszczadach.

Polecane punkty widokowe w Bieszczadach:

  • wieża widokowa na Holicy
  • Wieża widokowa na Jeleniowatym
  • Wieża Widokowa w Szczerbanówce
  • Bieszczady Punkt Widokowy Jeleni Skok
  • Punkt widokowy na Tworylne
  • Wieża widokowa na Korbani
  • Punkt widokowy na szybowisku w Bezmiechowej
  • Punkt widokowy w Lutowiskach

Wielu turystów zastanawia się który z tych punktów położony jest najwyżej. Najwyższy punkt widokowy Bieszczady to obecnie stalowo-drewniana konstrukcja w Mucznem. Oznacza to więc że Wieża Widokowa na Jeleniowatym to najwyższy punkt widokowy w Bieszczadach.

Wieża widokowa na Holicy

Wieża widokowa na Holicy to niezwykła atrakcja Bieszczadów, przyciągająca zarówno najmłodszych, jak i dojrzałych miłośników przyrody i malowniczych krajobrazów. Od momentu jej otwarcia, miejsce to cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców okolic oraz turystów z różnych zakątków Polski i świata. To niezaprzeczalnie jedno z najbardziej zachwycających miejsc w urokliwym regionie Bieszczad. Usytuowana na szczycie Góry Żuków, wieża widokowa na Holicy oferuje wyjątkową okazję do podziwiania uroku Bieszczadów z perspektywy wysokości. Bez względu na porę dnia czy roku, platforma widokowa zapewnia spektakularne widoki, które zapierają dech w piersiach. Można tu podziwiać malownicze połoniny rozciągające się na horyzoncie, masywne górskie szczyty gubiące się w niebie, bujne lasy ukrywające dzikie zwierzęta oraz kręte rzeki i tajemnicze jeziora. To miejsce, w którym natura i architektura splatają się w harmonijną całość, tworząc niepowtarzalną atmosferę, która wciąga i zachwyca każdego, kto tu zawita.

Wieża widokowa na Jeleniowatym

Wieża widokowa na Jeleniowatym stanowi jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Bieszczadach, które przyciąga wielu turystów z uwagi na swoje niezwykłe położenie oraz oszałamiające widoki, które oferuje. Znajdująca się na Jeleniowatym wieża widokowa to prawdziwa perła regionu, stanowiąca doskonały punkt obserwacyjny na malownicze okolice i góry, które na długo pozostają w pamięci odwiedzających. To miejsce cieszy się wyjątkową popularnością wśród turystów, którzy pragną zachwycić się urodą Bieszczad oraz zrelaksować się w otoczeniu natury. Ze względu na swoją rozpoznawalność, wieża widokowa na Jeleniowatym może być niekiedy dość zatłoczona. W szczególności w sezonie letnim przyciąga dużą liczbę odwiedzających. Niemniej jednak warto zarezerwować sobie czas, aby doświadczyć te niepowtarzalne widoki. Umiejscowiona na wysokości około 650 metrów nad poziomem morza, wieża ta oferuje niezapomniane krajobrazy oraz panoramę, która obejmuje widok na Tatry, Bieszczady, a nawet Sudety. Dzięki temu turyści mają okazję zachwycić się malowniczymi krajobrazami, które rozciągają się na horyzoncie, zapewniając niezapomniane wrażenia z podróży. Wieża widokowa na Jeleniowatym jest z pewnością miejscem, które warto odwiedzić, aby cieszyć się pięknem przyrody Bieszczadów i pozostawić w pamięci niezapomniane wspomnienia.

Wieża Widokowa w Szczerbanówce

W rejonie Bieszczady Wieża Widokowa w Szczerbanówce to urokliwa atrakcja w sercu Bieszczadów, która powstała z inicjatywy leśników z Nadleśnictwa Cisna. Pomimo swojej stosunkowo niewielkiej wysokości, wynoszącej jedynie dziewięć metrów, wieża ta oferuje widoki, które robią ogromne wrażenie na odwiedzających. Miejsce to cieszy się dużą popularnością wśród turystów, którzy pragną podziwiać piękno Bieszczadów. Dzięki dogodnemu dojazdowi samochodem podróżujący mogą bez problemu dotrzeć pod samą wieżę. Przy obiekcie znajduje się przestronny parking, co sprawia, że nie ma konieczności martwienia się o miejsce na samochód. Szczerbanówka Wieża Widokowa została wzniesiona w 2017 roku na terenie Bieszczadów Zachodnich, na przełęczy Przysłup, na odcinku Komańcza-Cisna. Jej konstrukcja jest drewniana, a na jej szczycie znajdują się trzy platformy widokowe. Dzięki nim można podziwiać malownicze połoniny, majestatyczne górskie szczyty oraz rozległe lasy, które otaczają to magiczne miejsce. To doskonała okazja do zanurzenia się w pięknie natury Bieszczad i poczucia bliskości z tym wyjątkowym regionem.

Punkt Widokowy Jeleni Skok

Punkt Widokowy Jeleni Skok stanowi jedno z urokliwych wzniesień w Bieszczadach, usytuowane w miejscowości Cisna. To miejsce przyciąga wielu turystów, którzy z ochotą udają się na tę wyjątkową platformę widokową, by cieszyć się pięknymi panoramami tego regionu. Podążając na nią, turyści pokonują stosunkowo łatwą trasę, która zajmuje około pięćdziesięciu minut, więc jest dostępna dla większości odwiedzających. Punkt Widokowy Jeleni Skok oferuje zachwycający widok na liczne atrakcje Bieszczadów. Na pierwszym planie można podziwiać Krzywe, a następnie Strzebowiska, Jawornik, Kamienną, Rawki oraz Połoninę Caryńską. Jednym z atutów tego miejsca jest obecność specjalnej lornetki, która umożliwia dokładne oglądanie otoczenia. Dzięki temu turyści mają możliwość z bliska przyjrzeć się pięknym krajobrazom i detalom tego malowniczego regionu. Taras Widokowy Bieszczady Jeleni Skok to zdecydowanie miejsce, które warto odwiedzić, aby zanurzyć się w urodzie Bieszczadów oraz cieszyć się zapierającymi dech w piersiach widokami. Niezapomniane wrażenia związane z tą wizytą pozostają w pamięci na długo, co sprawia, że jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc przez miłośników natury i piękna górskiego krajobrazu.

Punkt widokowy na Tworylne

Punkt widokowy na Tworylne to jedno z fascynujących miejsc w Bieszczadach, które zapewnia niezapomniane wrażenia z podziwiania uroku tego regionu. Dawniej była to wieś Tworylne, ale obecnie już nie istnieje, pozostawiając po sobie jedynie malownicze ruiny. Jednak to właśnie te ruiny i okoliczna Dolina Sanu przyciągają wielu turystów. Aby cieszyć się widokiem Doliny Sanu z punktu widokowego na Tworylne, należy udać się w kierunku starej stokówki prowadzącej z Rajskiego do Sękowca. Warto jednak pamiętać, że ta okolica jest zamknięta dla ruchu samochodowego i motocyklowego, więc dostęp możliwy jest jedynie pieszo lub rowerem. Chociaż dotarcie na to miejsce może wymagać trochę wysiłku, nagroda w postaci zachwycającego widoku na Dolinę Sanu i otaczające góry na pewno wynagrodzi wszelkie trudy podróży. Punkt widokowy na Tworylne stanowi doskonałą okazję do obcowania z naturą i pięknem bieszczadzkiego krajobrazu. To miejsce przyciąga miłośników przyrody oraz tych, którzy pragną oderwać się od codziennego zgiełku i zanurzyć się w spokoju tego malowniczego zakątka.

Wieża widokowa na Korbani

Wieża widokowa na Korbani to wyjątkowe miejsce w Bieszczadach, które przyciąga miłośników piękna przyrody i malowniczych krajobrazów. Ta wieża, mimo swojej skromnej wysokości, oferuje niezapomniane widoki na okoliczne tereny. Na najwyższym tarasie wieży umieszczone są tablice informacyjne, które pełnią funkcję przewodnika po otaczającym krajobrazie. Dzięki nim odwiedzający mogą z łatwością zidentyfikować góry czy doliny, które rozciągają się na horyzoncie. Warto również wspomnieć o dodatkowych udogodnieniach na szczycie Korbani. Oprócz samej wieży podróżujący znajdą tam wiaty, które chronią przed słońcem lub opadami deszczu, ławki, na których można odpocząć, oraz schron, który stanowi ochronę w przypadku nagłej zmiany pogody. To doskonały punkt widokowy nie tylko do obserwacji gór, ale także do relaksu i wypoczynku w otoczeniu bieszczadzkiej przyrody.

Punkt widokowy na szybowisku w Bezmiechowej

Szybowisko w Bezmiechowej to wyjątkowe miejsce na mapie Bieszczadów, które zachwyca swoim widokiem i niezapomnianym doświadczeniem. Położone na szczycie Kamionki o wysokości 631 metrów n.p.m., to miejsce jest uważane za jedno z najlepszych punktów widokowych w Górach Słonnych. Szczyt Kamionki stanowi naturalne stanowisko obserwacyjne, z którego rozciąga się spektakularna panorama Bieszczadów oraz Gór Sanocko-Turczańskich. Widoki, jakie można podziwiać stojąc na tym punkcie, są niezwykłe i pozostawiają niezapomniane wrażenie. To miejsce przyciąga zarówno miłośników przyrody, którzy chcą zachwycić się malowniczym krajobrazem, jak i osoby poszukujące wrażeń związanych z szybownictwem. Jest to popularne miejsce dla entuzjastów lotnictwa, którzy korzystają z okolicznych terenów do uprawiania swojego hobby. Szybowisko w Bezmiechowej to z pewnością punkt obowiązkowy dla każdego, kto chce poznać piękno Bieszczadów z góry i podziwiać je na własne oczy.

Punkt widokowy w Lutowiskach

Punkt widokowy Lutowiska to jedno z urokliwych miejsc, które oferuje przepiękne widoki na Bieszczady Wysokie. Gmina Lutowiska postanowiła wykorzystać dogodne położenie tego wzniesienia przy drodze prowadzącej do miejscowości Czarna i stworzyć komfortowy parking dla turystów. Z tego punktu widokowego rozciąga się malownicza panorama, obejmująca zarówno samą miejscowość Lutowiska, jak i przepiękne bieszczadzkie połoniny. W okresie sezonu turystycznego na tym miejscu funkcjonuje nawet kiosk, w którym można nabyć różnego rodzaju pamiątki z Bieszczad oraz wyjątkowe owcze sery. To doskonałe miejsce na zatrzymanie się i podziwianie uroku Bieszczadów, a także zrobienie przystanku na zakup lokalnych produktów i upominków.

Bieszczady najpiękniejsze miejsca widokowe

Bieszczady, malowniczy region położony w południowo-wschodniej Polsce, słynie nie tylko ze swoich dzikich krajobrazów, ale także z licznych punktów widokowych i wież, które pozwalają podziwiać jego naturalne piękno z wysokości. Te atrakcje stanowią integralną część Bieszczadów i przyciągają turystów z całego kraju oraz zagranicy. Wieże widokowe Bieszczady oferują niezapomniane widoki na rozległe połoniny, malownicze doliny, górskie rzeki i jeziora oraz majestatyczne szczyty gór. To właśnie z tych miejsc można podziwiać zachody słońca, wschody księżyca oraz zmieniającą się paletę barw, jakie oferuje każda pora roku. Dla wielu turystów punkty widokowe w Bieszczadach to doskonałe miejsce na obcowanie z naturą i oderwanie się od codziennego zgiełku. Cisza i spokój, które panują na wieżach i platformach widokowych, pozwalają na chwilę refleksji i odpoczynek w otoczeniu nieskażonej przyrody.

Te miejsca często przyciągają także miłośników fotografii, którzy chcą uwiecznić piękno Bieszczadów na kadrze. O zachwycającej fotograficznej jakości tych widoków można śmiało powiedzieć, że są nie do opisania słowami. Punkty widokowe i wieże w Bieszczadach dostępne są zarówno dla pieszych turystów, jak i tych, którzy preferują wygodę dojazdu samochodem. Każde z tych miejsc ma swój unikalny urok i oferuje inny kawałek tej magicznej krainy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Icon label
2 848 Wyświetleń