Skip to content
Menu
Strona główna » Turystyka » Atrakcje » Zagroda Żubrów w Mucznem

Zagroda Żubrów w Mucznem

Spis treści

Zagroda Pokazowa Żubrów

Bieszczady to miejsce, które odwiedza mnóstwo turystów. Znajduje się tam wiele przepięknych malowniczych miejsc, a także niesamowitych atrakcji, które z pewnością zachwycą osoby w każdym wieku. Godnym uwagi jest fakt, że Zagroda Pokazowa Żubrów znajduje się na terenie Leśnictwa Muczne. Obiekt jest zlokalizowany nad potokiem Czerwonym około dwóch kilometrów od wymienionej wcześniej miejscowości.

Ważnym aspektem jest to, że Zagroda Żubrów powstała w ramach projektu, jakim jest  „Ochrona in situ żubra w Polsce – część południowa”.  Ponieważ żubry muszą mieć dużą przestrzeń, obszar zagrody obejmuje około siedem hektarów. Jest to wspaniałe miejsce w Bieszczadach, które sprawia niesamowitą zabawę w szczególności miłośnikom zwierząt.

W pobliżu znajduje się również:

Zagroda Żubrów w Mucznem - mapa

Muczne Zagroda Żubrów dojazd

Do obiektu Muczne Zagroda Żubrów dojazd nie jest problematyczny. Oczywiście na stronie internetowej można znaleźć dokładną mapkę, która szczegółowo przedstawia trasę. Turyści dojeżdżają do atrakcji skręcają w miejscowości Stuposiany na Muczne drogą o numerze 896. Znajduje się tam również duża tablica, która wskazuje ile kilometrów pozostało do miejsca docelowego.

Przy Pokazowej Zagrodzie Żubrów znajduje się bardzo duży bezpłatny parking. Dzięki temu żadna osoba nie będzie miała problemu z pozostawieniem swojego pojazdu.

Zagroda Żubrów w Mucznem - widok satelita

Zagroda Pokazowa Żubrów cennik

Osoby, które interesuje dotyczący miejsca Zagroda Pokazowa Żubrów cennik, powinny wiedzieć, że wstęp do obiektu jest całkowicie darmowy. Oczywiście obowiązują pewne zasady, których należy przestrzegać na terenie zagrody. Bardzo ważne jest aby nie krzyczeć, nie śmiecić ani nie dokarmiać zwierząt.

Najlepszą porą na to, aby turyści oglądali zwierzęta, jest pora ich karmienia. Odbywa się ona w godzinach 7:30-18:30, a także 13:00-14:00. Zagroda Żubrów Bieszczady jest otwarta codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-19:00.

Pokazowa Zagroda Żubrów kontakt

Osoby, które chcą uzyskać wszystkie potrzebne informacje powinni wiedzieć, że obsługa obiektu, którym jest Pokazowa Zagroda Żubrów kontakt umożliwia na dwa sposoby. Jednym z nich jest przesłanie wiadomości mailowej za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wszelkie zapytania należy kierować na adres [email protected]. Oczywiście informacje zwrotne udzielane są w jak najkrótszym czasie.

Najszybszym sposobem na uzyskanie potrzebnych informacji jest skorzystanie z dostępnego numeru telefonu. Połączenia należy realizować pod numerem +48 13 461 00 10, +48 13 461 01 71 oraz +48 13 461 01 73.

Numer telefonu do obsługi obiektu Zagroda Żubrów w Bieszczadach to: +48 13 461 00 10, +48 13 461 01 71 oraz +48 13 461 01 73
Adres e-mail: [email protected]

Zagroda Żubrów adres: 
Nadleśnictwo Stuposiany
Stuposiany 4
38-713 Lutowiska

Atrakcje w pobliżu Zagrody Żubrów - mapa

Populacja Żubrów

Rozwój w populacji jest sukcesem zaangażowania wielu osób i instytucji zarówno krajowych, jak i zagranicznych.  Są o wiele masywniejsze i potężniej zbudowane od krów. Ich waga wynosi około 800 kilogramów natomiast samice około 550 kilogramów. Żywią się w większości zieleniną, a ich prędkość podczas biegu może wynieść nawet 60 km/h.

Żubry w Polsce

Według danych z 2020 roku w Polsce żyje 2316 żubrów, z czego około 1650 na wolności. Są one największymi ssakami Europy uratowane ze skraju wymarcia za sprawą kłusowników. W latach 70 tych nadeszły ciemne chmury na Żubry ze względu na panujący wówczas trend wśród ówczesnych elit politycznych, polowania na to potężne zwierzę. 

Aby goście mogli bezpiecznie i komfortowo oglądać zwierzęta, zagroda żubrów przygotowała odpowiednie tarasy widokowe, gdzie w spokoju możemy podziwiać zwierzęta w ich jak najbardziej zbliżonym do naturalnego środowisku. 

Populacja Żubrów w Polsce
Populacja Żubrów w Polsce

Żubry, które przebywają w Bieszczadach, są linii białowiesko-kaukaskiej, czyli tak zwanej „górskiej”, które pochodzą z rejonu Szwajcarii i Francji. Zagroda żubrów w mucznem stała się częstą i popularną atrakcją na mapie Bieszczad.

Icon label
2 682 Wyświetleń

1 Comment

  1. Tomasz
    2023-07-27 @ 13:09

    Jeśli są państwo zainteresowani żubrami to za dnia polecam odwiedzić Zagrodę Pokazową Żubrów, wieczorkiem lodówkę.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *