Skip to content
Menu
Strona główna » Turystyka » Atrakcje » Myczkowce Zapora

Myczkowce Zapora

Spis treści

Myczkowce Zapora Bieszczady

Myczkowce Zapora Wodna

W Bieszczadach jest wiele atrakcji. Turyści, którzy się tam wybierają zdecydowanie nie zwiedzą wszystkiego w jeden dzień. Jedną z nich jest Zapora Myczkowce, która jest wspaniałym miejscem dla wędkarzy oraz kajakarzy. Godnym uwagi jest fakt, że Zapora Wodna w Myczkowcach jest częścią Zespołu Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce.

Turyści przyjeżdżają chętnie w to miejsce, ponieważ panują tu warunki, które pozwalają się wyciszyć, a także zrelaksować. Ważnym aspektem jest to, że w 2017 roku archeolodzy odkryli tam średniowieczne ślady osadnictwa. Ponieważ czasem orlik krzykliwy pojawia się w tych okolicach, miłośnicy przyrody z pewnością będą zachwyceni tym faktem. Ciekawą informacją jest to, że Myczkowce Zapora jest dwadzieścia cztery razy mniejsza od Zapory Solińskiej, a mimo to produkuje jedynie jedną czwartą mniej energii.

Turyści zwiedzają bardzo chętnie również inne atrakcje, które znajdują się w pobliżu. Należy do nich między innymi Caritas Ogród Biblijny, Caritas Park Miniatur, Zapora Solina, a także Kamień Leski.

Myczkowce Zapora zwiedzanie

Zapora Wodna w Myczkowcach jest niestety dużo mniej popularna od Zapory w Solinie. Jej nazwa wywodzi się od miejscowości Myczkowce, która jest jedną z najstarszych wsi w całych Bieszczadach oraz oferuje turystom liczne atrakcje, do których należą między innymi ośrodki wypoczynkowe, stadnina, gospodarstwa agroturystyczne, domki wczasowe, a także wypożyczalnia pływającego sprzętu na przykład rowerków wodnych.

Prawdopodobnie architekci ukończyli budowę tej zapory w 1960 roku i utworzyła ona Jezioro Myczkowskie. Zaprojektowana została na sto lat, chociaż jej zbiornik niestety może ulec zamuleniu. Zapora Wodna Myczkowce jest bardzo ciekawym miejscem do zwiedzania. Zarówno dorośli, jak i dzieci będą zachwyceni atrakcjami, które znajdą w tej okolicy. Bieszczadzki klimat, który panuje w tamtych stronach sprawia, że turyści relaksują się odpowiednią oraz mogą zaczerpnąć świeżego powietrza.

Myczkowce Zapora kamera

Skierowana na obiekt Myczkowce Zapora kamera niestety nie jest dostępna dla zainteresowanych osób. Chociaż w Myczkowcach znajdują się kamery skierowane na inne punkty, którymi są na przykład Ogród Biblijny, turyści nie mogą zobaczyć zapory wodnej online. Dlatego, że kamery w tej miejscowości działają przez całą dobę, interesanci mogą w dowolnej chwili spojrzeć co dzieje się w okolicy.

Zapora Myczkowce dojazd

Do miejsca Zapora Myczkowce dojazd nie jest możliwy pociągiem. Turyści dojeżdżają do tego obiektu swoim samochodem lub autobusami, które kursują tam bezpośrednio. Rozkład jazdy jest dostępny na stronie internetowej. Ponieważ miejscowość Myczkowce oferuje wiele miejsc noclegowych, osoby zwiedzające nie muszą się spieszyć. Swój pobyt mogą rozłożyć na kilka dni, aby jak najdłużej zadowalać się cudownym Bieszczadzkim klimatem.

Icon label
458 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *