Cudowne Źródełko położone jest w miejscowości Zwierzyń, która znajduje się między Uhercami Mineralnymi a Myczkowcami nad Sanem.
Jest również jednym z popularniejszych celów dużej ilości wycieczek oraz pielgrzymek. Zlokalizowane jest w odległości około 1,5 kilometra w kierunku południowym od centrum Zwierzynia, przebiega w sąsiedztwie trasy turystycznej do Zapory wodnej w Myczkowcach.
Historia Cudownego Źródełka
Samo źródło przed II wojną światową było miejscem popularnym i znanym na mapie pielgrzymek.
Legendy mówią o sytuacji, która miała miejsce podczas budowy cerkwi, podczas prac nad wykopaniem studni, został dostrzeżony krzyż. Okoliczna kobieta spróbowała go wyciągnąć 3-krotnie, jednak dopiero gdy zdała sobie sprawę, że „nie godzi się gołą ręką po niego sięgać, zdjęła chustę z głowy i przez chustę krzyż ten uchwyciła, wówczas ujrzała, jak się z wody wyciągnął. Krzyż ten na stopę wysoki znajduje się do dzisiaj w cerkwi”, tak wynika z zapisków Oskara Kolberga encyklopedysta, który zapisał legendę o odkryciu krzyża. Po tych wydarzeniach studnia stała się miejscem, w którym chorzy używali wody ze studni do leczenia chorób oczu.
W późniejszych latach krzyż został gruntownie przebadany i zidentyfikowany jako Krzyż procesyjny pochodzący z Limoges (Francja). Do dzisiaj nie wiadomo jak znalazł się na tym terenie, nie ma żadnych zapisów historycznych na ten temat. Aktualnie zabytek ten znajduje się w Muzeum Archidiecezjalnym w Przemyślu.
Walory zdrowotne
Kamienna grota otaczająca źródełko została wybudowana w roku 1994, natomiast poświęcenie miało miejsce w roku 1995. Woda wypływająca z cudownego źródełka po przeprowadzonych badaniach w laboratorium ukazuje jej walory i właściwości bioenergoterapeutyczne. Według opinii jest ona zalecana przy takich dolegliwościach jak problemy z układem trawiennym, choroby płuc czy przypadłości związane z reumatyzmem.
Do dziś w tym miejscu odbywają się różne nabożeństwa.