Skip to content
Menu
Strona główna » Turystyka » Skałki Myczkowieckie

Skałki Myczkowieckie

Spis treści

Skałki Myczkowieckie widok satelitarny

Skałki Myczkowieckie a właściwie w poprawnej formule „Skała Myczkowiecka” są wspaniałym bieszczadzkim pomnikiem przyrody o wysokości ponad 30 metrów nad martwym korytem Sanu. Jest to jedyny tego rodzaju obiekt w okolicach i jest bez wątpienia unikatowym pomnikiem bieszczadzkiej przyrody.

Ściana skały ma ponad 600 metrów długości. Zlokalizowana jest około 1000 metrów poniżej pobliskiej zapory wodnej. Na skutek powstania zapory wodnej, w okolicy powstało sztuczne jezioro Myczkowieckie. Miejsce skałek jest bardzo atrakcyjne turystycznie ze względu na znajdujące się tutaj rzadkie odmiany roślinności występujących na skałach. Na miejscu idąc od góry, znajduje się również punkt widokowy, z którego możemy z przyjemnością podziwiać Dolinę Sanu wraz z okolicznymi wzgórzami. 

Oprócz rzadkiej roślinności w ścianach skalnych w szczelinach dom znalazło wiele rzadkich gatunków ptaków, które mogą w tym miejscu bezpiecznie założyć gniazda lęgowe. Obok punktu widokowego turyści mogą pozostawić samochód na pobliskiej zatoczce, która pomieści około 4 samochodów. Skałki możemy również podziwiać od dołu, podążając oznakowaną czerwoną ścieżką.

Icon label
94 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *