Skip to content
Menu
Strona główna » Turystyka » Szczyty » Góry Słonne

Góry Słonne

Spis treści

Serpentyny Góry Słonne

Bieszczady to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, w których turysta może znaleźć wiele atrakcji. Jedną z nich są Góry Słonne, słabo znane, ale przyciągające turystów w poszukiwaniu niepowtarzalnych krajobrazów i wrażeń. Należy wiedzieć, że Góry Słonne to pasmo w Karpatach Wschodnich, należące do Gór Sanocko-Turczańskich. Pasmo ciągnie się na skos od północnego zachodu do południowego wschodu i oferuje turystom wiele ciekawych szlaków turystycznych. Jednak charakterystyczne serpentyny Góry Słonne to najbardziej unikalna cecha tego miejsca. Ta droga jest uważana za najdłuższą serpentynę w Polsce, która została wybudowana już w XIX wieku. Serpentyny w Górach Słonnych ciągną się przez kilka kilometrów, oferując niezapomniane wrażenia z jazdy krętą i stromą drogą w górach. Ta droga jest powszechnie uczęszczana przez turystów oraz mieszkańców, a co roku organizowane są na niej wyścigi samochodowe w ramach Górskich Samochodowych Mistrzostw Górskich. Oprócz serpentyn turysta odwiedzający Słonne Góry może zobaczyć wiele atrakcyjnych miejsc, takich jak bunkry, muzea, cerkwie i wiele innych zabytków. W okolicy znajduje się również wiele dzikiej zwierzyny, a piękne krajobrazy zachęcają do wędrówek pieszych i rowerowych. Mieszczące się na terenie Góry Słonne serpentyny to niezapomniane wrażenia dla kierowców. Warto jednak pamiętać, że ta droga jest bardzo wymagająca i stroma, co może być niebezpieczne dla nieostrożnych kierowców. Warto zatem zachować ostrożność i szacunek dla przyrody, ciesząc się jednocześnie pięknymi widokami.

Wujskie Góry Słonne trasa 

Aby dostać się tam samochodem, należy kierować się w stronę Sanoka lub Leska, w zależności od miejsca, z którego wyrusza się w podróż. Z Sanoka najlepiej kierować się drogą w kierunku wsi Wola Sękowa, gdzie należy skręcić w prawo w kierunku wsi Bereżki. Stamtąd trzeba kierować się na północny zachód, aby dojechać do miejsca docelowego. Z Leska natomiast należy kierować się w kierunku wschodnim w stronę wsi Komańcza, a następnie skręcić w lewo w kierunku wsi Łupków. Po dotarciu do Łupkowa, trzeba kierować się na północ. Istnieją także inne opcje dojazdu, takie jak autobusy czy pociągi, które kursują w kierunku Sanoka lub Leska. Z tych miejscowości można wypożyczyć również samochód lub skorzystać z usług lokalnych przewoźników. Oczywiście do punktu Wujskie Gory Słonne trasa jest przepiękna i przynajmniej raz w życiu każda osoba powinna wybrać się w tamte strony.

Góry Słonne punkt widokowy 

Oczywiście ukazujący Góry Słonne punkt widokowy przyciąga turystów miejscowych, a także zagranicznych. Należy zaznaczyć, że znajduje się on na Dużej Obwodnicy Bieszczadzkiej. Warto zatrzymać się w tym miejscu, aby podziwiać panoramę całych Bieszczad. Podróżnicy mogą stamtąd zobaczyć wiele szczytów górskich, w tym między innymi Magurę Łomniańską, Ostre, Trohaniec czy Tarnicę. Na horyzoncie rysują się również bieszczadzkie połoniny, Smerek, Korbania, Jasło, Łopiennik, Wołosań i Jaworne, a także masyw Chryszczatej i Orlia Skała. Widok z punktu widokowego z pewnością zapiera dech w piersiach i pozostaje na długo w pamięci. Przy punkcie widokowym w Górach Słonnych znajduje się przygotowane miejsce na odpoczynek i rozpalenie ogniska, co sprawia, że jest to również idealne miejsce na piknik lub romantyczną randkę z widokiem na góry. Punk widokowy na Górach Słonnych to idealne miejsce dla miłośników przyrody i pięknych krajobrazów, którzy chcą poczuć się jak na szczycie świata. Punkt Widokowy na Czaszyn i Góry Słonne za każdym razem zachwyca każdego turystę.

Kręta droga w Górach Słonnych

Góry Słonne noclegi 

W okolicy Gór Słonnych znajduje się wiele miejsc, gdzie można się zatrzymać na nocleg. Podróżnicy mogą tam znaleźć różne oferty, od luksusowych hoteli po proste domki letniskowe i agroturystyki. Ceny zależą od standardu obiektu oraz długości pobytu. Znajdujące się na terenie, jakim są Góry Słonne noclegi w wyższym standardzie to przede wszystkim hotele, które oferują wysoki standard i wiele udogodnień. Można tam liczyć na wygodne pokoje z łazienkami, często z balkonami i pięknymi widokami na okolicę. W hotelach można znaleźć również restauracje, bary, sauny i baseny, co dodatkowo podnosi komfort pobytu. Zainteresowane osoby, które szukają bardziej kameralnego i spokojnego miejsca, warto zainteresować się ofertami domków letniskowych oraz agroturystyki w Górach Słonnych. Takie obiekty są często położone z dala od zgiełku miasta, co pozwala na pełen relaks i wyciszenie. W okolicy jaką są Góry Słonne domki letniskowe są zwykle wyposażone we wszystko, co niezbędne do komfortowego pobytu, a często posiadają także grile i miejsca na ognisko. Natomiast agroturystyka pozwala na kontakt z przyrodą i możliwość zasmakowania lokalnych specjałów.

Sprawdź noclegi w okolicy Gór Słonnych

Sprawdź obiekty w miejscowości Liszna

Góry Słonne szlaki turystyczne 

Góry Słonne to idealne miejsce dla turystów, którzy cenią sobie wędrówki po górach. W tym regionie znajdują się liczne szlaki turystyczne, które cieszą się dużą popularnością wśród miłośników pieszych wycieczek. Dzięki nim można zwiedzić urokliwe zakątki Bieszczadów i podziwiać piękne krajobrazy. Prowadzące przez Góry Słonne szlaki turystyczne przyciągają turystów przez cały rok, zarówno latem, jak i zimą. Latem można tam spacerować po leśnych ścieżkach, zbierać grzyby i jagody, podziwiać dziką przyrodę oraz podziwiać widoki z najwyższych szczytów. Zimą zaś, turyści mogą wyruszyć na narty biegowe lub spacerować po zasypanych śniegiem szlakach. Istnieje specjalna dotycząca miejsca Góry Słonne mapa, dzięki której turyści mogą bezpieczenie przemierzać szlaki. 

Góry Słonne atrakcje 

Oferowane przez Góry Słonne atrakcje to nie tylko te zachwycające serpentyny. W okolicach gór znajdują się różnego rodzaju szlaki turystyczne, które oferują wspaniałe widoki oraz możliwość obcowania z przyrodą. Na trasach turystycznych można spotkać wiele dzikich zwierząt, takich jak jelenie, sarny czy dziki. Dla miłośników historii i kultury w pobliżu dostępne są liczne zabytki, takie jak cerkwie, muzea czy bunkry, które przypominają o burzliwej przeszłości regionu. Dla rodzin z dziećmi również nie brakuje tam atrakcji. W okolicach gór znajdują się parki linowe, place zabaw oraz miejsca do wypoczynku i piknikowania. Warto także wspomnieć o organizowanych w okolicach gór imprezach kulturalnych, takich jak festiwale muzyczne, które przyciągają liczne grono miłośników muzyki. Góry Słonne Bieszczady z pewnością zachwycą każdego miłośnika natury.

Icon label
692 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *