Skip to content
Menu
Strona główna » Aktualności » Bieszczady na majówkę – słońce czy deszcz?

Bieszczady na majówkę – słońce czy deszcz?

Spis treści

Przygotowania do majówki w Bieszczadach: pogoda decyduje o planach turystów w tym roku

Wielkimi krokami zbliża się majówka, zaskakując fora turystyczne ruchem po ciszy z trwającymi ostatnie dwa tygodnie. Wydaje się, że turyści, wyczekując na prognozy pogody, zaczynają swoje przygotowania na tydzień przed majówką.

Kiedy stało się jasne, że przewidywania meteorologów są pozytywne, forum turystyczne szybko nabrało życia dzięki zapytaniom o dostępność noclegów. Dla tych, którzy ciągle szukają, jest jeszcze wiele dostępnych miejsc między niesamowitymi Bieszczadami.

Przygotowanie na majową pogodę?

Jedna z administratorek największych forów turystycznych Bieszczad, podkreśla, że oczekiwania były bardzo duże, biorąc pod uwagę długi weekend w tym roku. Rzeczywistość okazała się trochę rozczarowująca, ponieważ wszystko zależy od pogody. Piękna pogoda przyniesie więcej gości, ale brak słońca na pewno zdeteruje niektóre osoby.

Co najbardziej przyciąga turystów?

Podobnie jak w latach ubiegłych, turystyka niezależna cieszy się prawdziwym uznaniem. Ale turystom nie wystarcza już sam pokój z łazienką. Wielu szuka dodatkowych atrakcji, takich jak sauna, miejsce do grillowania lub zapalenia ogniska. Mają na uwadze przyjeżdżanie z rodziną, dlatego zadają pytania o atrakcje dla najmłodszych, a niektórzy nawet o możliwość zatrudnienia instruktora dla dzieci.

Zaskakujące jest, że jest mniej zainteresowania okolicami Jeziora Solińskiego. Wydaje się, że turystom bardziej odpowiadają wędrówki po bieszczadzkich szlakach niż wypoczynek nad wodą. Jeśli chodzi o kwatery, goście cenią najbardziej widok na góry i spokojne, zielone otoczenie.

Brakuje atrakcji 'pod dachem’

Większość rezerwacji to krótkie pobyty, trwające od 2 do 3 dni. Niektórzy uważają, że Bieszczady nie radzą sobie z ofertami zagranicznymi, ponieważ są stosunkowo drogie. Istnieje brak atrakcji 'pod dachem’, a te, które istnieją, są często nieczynne w dni wolne od pracy. To sprawia, że goście przyjeżdżający z dziećmi mają mniej możliwości spędzenia czasu.

Icon label
69 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *