Skip to content
Menu
Strona główna » Aktualności » Bieszczady: nowe szybsze połączenia z Rzeszowa!

Bieszczady: nowe szybsze połączenia z Rzeszowa!

Spis treści

Jak dojechać w Bieszczady? Chcąc dojechać w Bieszczady bez auta, podróżujący mieli w zasadzie do wyboru jazdę busem lub pociągiem. Do tej pory do Bieszczad pociągiem można było dojechać, korzystać z połączeń TLK Wetlina i TLK Bieszczady. Oba kursy kończą się w Zagórzu. Jednak trasa ta była często uważana za długą i niewygodną, niedostępną dla wielu osób ze względu na zaplanowane trasy pociągu. Jakie zmiany w Bieszczadach dla podróżujących pociągiem?

Szybsze połączenia w Bieszczady – nowa inwestycja w województwie podkarpackim

Podróżowanie po Bieszczadach właśnie stało się znacznie łatwiejsze i wygodniejsze! Wielką radość dla wszystkich, którzy kochają odkrywanie uroków tych malowniczych terenów, przynosi zapowiedź nowych połączeń kolejowych. PKP Polskie Linie Kolejowe właśnie ogłosiło ambitny projekt budowy łącznicy kolejowej, która znacząco skróci czas podróży między Rzeszowem a Krosnem, a także Nowym Zagórzem.

Chociaż pomysł na tę znaczącą inwestycję pojawił się już niemal dekadę temu, dopiero teraz ogłoszono przetarg na prace budowlane. Długo oczekiwane połączenie zostanie ustanowione między dwiema ważnymi trasami kolejowymi: linia nr 106, prowadząca z Rzeszowa do Jasła, a linią nr 108, która przecina obszar od Stróż po Ustrzyki Dolne.

Co przyniesie to podróżnym? Przede wszystkim, po ukończeniu budowy, nie będą musieli wykonywać męczących przesiadek na stacji Jasło, co zapewni im bardziej komfortowe i bezpośrednie połączenia między Rzeszowem, Krosnem a Nowym Zagórzem. Szacunkowo, czas podróży między Krosnem a stolicą województwa, Rzeszowem, zostanie skrócony o ponad pół godziny. To oznacza, że podróżujący będą mogli cieszyć się atrakcyjnym czasem przejazdu wynoszącym zaledwie około 80 minut w ruchu regionalnym.

Bieszczady: nowa era szybszych połączeń dla miłośników podróży

Nowa łącznica PKP Bieszczady to nie tylko skrócenie czasu podróży, ale także nowe możliwości odkrywania uroków Bieszczad. To niewątpliwie znakomita wiadomość zarówno dla turystów, którzy chcą poznać tę urokliwą okolicę, jak i dla mieszkańców, którzy zyskają dostęp do wygodniejszych środków komunikacji. Teraz pozostaje tylko czekać na wynik przetargu i poczekać na moment, kiedy nowe połączenie PKP w Bieszczady zostanie uruchomione, otwierając przed nami kolejny rozdział w podróżach przez te malownicze góry.

Oprócz tego, co już wiadomo na temat nowej łącznicy PKP Bieszczady, istnieje również nadzieja na nowe perspektywy dla lokalnej gospodarki i rozwoju turystyki w regionie. Projekt ten otwiera przed mieszkańcami Bieszczad zupełnie nowe możliwości związane z rozwojem infrastruktury turystycznej oraz promocją piękna tych górskich okolic.

Nie wiadomo jeszcze, która firma wygra przetarg i kiedy dokładnie nowe połączenie zostanie uruchomione. To tajemnica, która budzi ogromne zainteresowanie. Jednak to właśnie ta niepewność dodaje uroku całej inwestycji. Z niecierpliwością czekamy na moment, kiedy pierwszy pociąg na nowej łącznicy przemknie przez te malownicze tereny, otwierając przed nami kolejny rozdział w podróżach przez Bieszczady.

Icon label
1 388 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *