Skip to content
Menu
Strona główna » Aktualności » Odkryj Bieszczady: co ciekawego dzieje się w tym tygodniu? 14.04-21.04

Odkryj Bieszczady: co ciekawego dzieje się w tym tygodniu? 14.04-21.04

Spis treści

W wyjątkowych Bieszczadach atrakcje dostępne są dla podróżnych przez cały rok. Ich malownicze szlaki, dzikie krajobrazy i bogata kultura przyciągają entuzjastów przygody z całego świata. Jednakże nawet w miejscach, gdzie czas płynie spokojnie, zdarzają się chwile, gdy życie tętni jeszcze bardziej intensywnie. Od 14 do 21 kwietnia Bieszczady stają się areną niezwykłych wydarzeń, które dodają koloru nawet najbardziej urokliwym zakątkom. Chociaż stałe atrakcje Bieszczad zawsze zachwycają, warto wiedzieć o tych specjalnych momentach, które nadają regionowi jeszcze większego blasku. Oto przewodnik po najciekawszych wydarzeniach tygodnia w Bieszczadach.

Spotkanie z Bieszczadzką tradycją: co nowego od 15.04 do 21.04?

Wyjątkowe wydarzenia w Bieszczadach to nie tylko okazja do podziwiania natury czy poznawania lokalnej kultury. To także bogactwo różnorodności, które zaspokoi gusta każdego podróżnika. Dla pasjonatów motoryzacji czekają ekscytujące rajdy terenowe i zloty samochodowe, podczas gdy miłośnicy sportu mogą wziąć udział w biegach górskich czy spływach kajakowych. Natomiast dla tych poszukujących duchowego wyciszenia organizowane są inspirujące rekolekcje i spotkania. Warto jednak mieć na uwadze, że niektóre z tych wydarzeń są biletowane lub wymagają wcześniejszej rejestracji. Szczegółowe informacje na temat każdej z atrakcji poniżej.

Co?Gdzie?Kiedy?Dodatkowe informacje
IX CRF Adventure Weekend
Bieszczady Wiosna
Myczkowianka – Myczkowce, Uherce Mineralne18.04-21.04Wstęp płatny, obowiązują zapisy
Pierwsze Jubileuszowe Śpiewanki
z Lubelską Federacją Bardów
Zajazd pod Caryńską
Ustrzyki Górne
19.04-21.04Wstęp płatny, obowiązują zapisy
Rekolekcje z Ikoną Matki BożejOśrodek Caritas w Myczkowcach19.04-21.04Wstęp płatny, obowiązują zapisy
Ziołowy spacerUstjanowa Górna20.04Wstęp płatny, obowiązują zapisy
Kobiece szepty – od kobiet dla kobietBystre 1, Baligród20.04Bezpłatny
Kajakarze dla Sanu,
6 edycja Operacji Czysta Rzeka
Lesko20/04-21.04Bezpłatny, obowiązują zapisy
Bieszczadzki Rajd Pieszy
Eko-Karpaty 2024
Ustrzyki Dolne21.04Wstęp płatny, obowiązują zapisy
bieszczady-harmonogram-mobile

CRF Adv Weekend Wiosna 2024

CRF Adv Weekend to niezwykła impreza motocyklowa, która zaprasza do wspólnego eksplorowania Bieszczad na dwóch kółkach. Organizowana od 18 do 21 kwietnia, ta adrenalina pełna przygoda kusi miłośników motoryzacji z całego kraju. Koszt uczestnictwa w wydarzeniu wynosi od 850 do 1000 złotych, a wpisowe obejmuje udział w imprezie oraz przygotowane atrakcje. W ramach pakietu uczestnicy otrzymują szkolenie jazdy, prezentacje, nocleg w Myczkowiance Sadyba oraz wyżywienie w karczmie Myczkowianka. Dodatkowo, w cenie zawarte są identyfikator, naklejka okolicznościowa oraz możliwość korzystania z jacuzzi i sauny bez limitu. Budżet wydarzenia przeznaczany jest również na zakup nagród dla zwycięzców konkursów, które odbywają się podczas imprezy. Warto zapisać się na to wydarzenie i doświadczyć niezapomnianych chwil na bieszczadzkich szlakach!

Więcej informacji dotyczących tego jak się zapisać na CRF Adv Weekend 2024 można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z organizatorami wydarzenia – MotoMyczki.

Pierwsze Jubileuszowe Śpiewanki z lubelską Federacją Bardów

Pierwsze Jubileuszowe Śpiewanki z Lubelską Federacją Bardów to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które odbędzie się w Zajeździe pod Caryńską w Ustrzykach Górnych. Impreza została zorganizowana z okazji 25-lecia istnienia Lubelskiej Federacji Bardów, co czyni ją jeszcze bardziej wyjątkową. Wydarzenie zaplanowano od 19 do 21 kwietnia. Aby wziąć udział, konieczne są wcześniejsze zapisy. Koszt uczestnictwa wynosi 370 złotych, co obejmuje nocleg, 2 śniadania, 2 obiady/kolacje, 4 minikoncerty w piątek, koncert, koszulkę pamiątkową oraz śpiewnik. Istnieje również możliwość skorzystania z pakietu za 150 złotych, który nie obejmuje noclegu i wyżywienia. Aby zapisać się na Pierwsze Jubileuszowe Śpiewanki z Lubelską Federacją Bardów, należy skontaktować się z organizatorami telefonicznie lub za pośrednictwem platform społecznościowych. To niepowtarzalna okazja, by spędzić czas w towarzystwie utalentowanych muzyków i oddać się wspólnemu śpiewaniu przy dźwiękach gitary!

Ziołowy Spacer – Zielarka z kampera w Ustjanowej Górnej

Ziołowy Spacer to niepowtarzalna okazja do odkrywania tajemnic natury w towarzystwie doświadczonej zielarki. Organizowany przez zielarkę z kampera, ten spacer jest doskonałym wydarzeniem dla wszystkich, którzy pragną zgłębić tajniki ziół. Podczas wędrówki uczestnicy będą mieli okazję uczyć się rozpoznawania ziół, dowiedzą się o ich właściwościach leczniczych oraz naturalnych sposobach wsparcia organizmu. Na zakończenie wydarzenia będzie również możliwość spróbowania wyjątkowych dań przygotowanych z ziół. Ziołowy Spacer w Bieszczadach jest wydarzeniem biletowanym, dlatego konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Po zapisaniu się na adres mailowy, uczestnicy otrzymają dokładną lokalizację rozpoczęcia wędrówki. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma ebook, który pomoże kontynuować pasję zielarską. Ziołowy Spacer rozpocznie się w Ustjanowej Górnej, a dokładne informacje dotyczące lokalizacji zostaną przesłane drogą mailową. Całe wydarzenie potrwa około 3 godzin. To doskonała okazja, by połączyć się z naturą i zdobyć nową wiedzę na temat korzyści płynących z ziołolecznictwa.

Icon label
81 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *