Skip to content
Menu
Strona główna » Aktualności » Bieszczadzka Kolejka Leśna wakacje 2024 – rozkład jazdy, cennik, bilety

Bieszczadzka Kolejka Leśna wakacje 2024 – rozkład jazdy, cennik, bilety

Spis treści

Rozkład jazdy Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej podczas wakacji 

W trakcie letniego sezonu turystycznego 2024 Bieszczadzka Kolejka Leśna zapewnia poszerzony zakres kursów, umożliwiając podróżnym zanurzenie się w malownicze pejzaże Bieszczad. Zintensyfikowane rozkłady jazdy wprowadzone zostały na początku czerwca, po okresie początkowych kursów, które rozpoczęły się tuż po majowym weekendzie. Początkowo, od wtorku do piątku, zainteresowani mogli odbyć jedną podróż dziennie, podczas gdy soboty i niedziele oferowały dwa przejazdy. Od czerwca, aby sprostać rosnącemu zainteresowaniu, kolejka zwiększyła liczbę wyjazdów. We wtorki, środy oraz w weekendy, pasażerowie mogą wybrać spośród kursów. Odbywają się one o godzinach 09:30 i 12:00 na trasie Majdan – Balnica – Majdan. Natomiast w czwartki i piątki, oprócz standardowej trasy, dodatkowo uruchomiono przejazdy do Dołżycy i z powrotem. 

W lipcu oraz sierpniu, kiedy to ruch turystyczny osiąga szczyt, Bieszczadzka Kolejka Leśna oferuje aż pięć kursów dziennie. Są one na głównej trasie Majdan – Balnica – Majdan. Pociągi odjeżdżają o 09:30, 09:45, 12:00, 12:15 i 14:30, co pozwala turystom na elastyczne planowanie wycieczek. Cała podróż wraz z przerwami trwa około dwóch godzin, co daje pasażerom wystarczająco czasu na podziwianie krajobrazów i odpoczynek. Dodatkowo, w dni powszednie od wtorku do piątku, dostępne są także kursy do Dołżycy. Odbywają się one o 10:00 i 12:00. Te podróże, obsługiwane przez zabytkowy parowóz, trwają łącznie 1 godzinę i 20 minut, w tym czas podróży i przerwę. Dostarczają nie tylko przeżycia podróży historycznym środkiem transportu, ale również niezapomnianych widoków na trasie.

Poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota, niedziela:

  • Majdan – Balnica – Majdan: 09:30, 09:45, 12:00, 12:15, 14:30 (czas przejazdu + przerwa: 2 godziny)

Wtorek, środa, czwartek, piątek:

  • Majdan – Dołżyca – Majdan: 10:00, 12:00 (czas przejazdu + przerwa: 1 godzina 20 minut)

Bieszczadzka Kolejka Leśna bilety 2024

W roku 2024 Bieszczadzka Kolejka Leśna kontynuuje swoją praktyczną politykę w zakresie biletów, oferując pasażerom wygodną i bezproblemową procedurę zakupu. Pasażerowie dokonujący zakupu biletów przez internet są zwolnieni z obowiązku ich drukowania. Wystarczy, że przy wejściu do pociągu podadzą nazwisko podane w formularzu zakupu, co umożliwi sprawną weryfikację i dostęp do pociągu. Istotne jest, aby klienci byli świadomi, że wiadomości z potwierdzeniem zakupu mogą zostać automatycznie przekierowane do folderu SPAM w ich skrzynce mailowej. Zaleca się regularne sprawdzanie tego folderu, aby uniknąć ewentualnych nieporozumień związanych z rezerwacją.

Co do cennika, Bieszczadzka Kolejka Leśna utrzymuje różnorodność taryf. Bilet normalny jest dostępny w cenie 42 zł. Bilet ulgowy, przysługujący dzieciom i młodzieży do 15 roku życia, oferowany jest w cenie 34 zł. Dla najmłodszych pasażerów, dzieci do 3 lat, przewidziano bilet w bardzo niskiej cenie 2 zł. Dodatkowo kolejka przewidziała możliwość przewozu wózków dziecięcych. Rodzice chcący skorzystać z tej opcji powinni przygotować się na dodatkową opłatę w wysokości 10 zł. Należy ją uiścić bezpośrednio przed wejściem na pokład. Pasażerowie podróżujący ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi również znajdą udogodnienia w Bieszczadzkiej Kolejce Leśnej. Przewóz psów jest dozwolony pod warunkiem, że są one odpowiednio zabezpieczone, aby nie stanowić zagrożenia czy niedogodności dla innych podróżujących. Opłata za przewóz zwierzęcia ustalona została na 10 zł i, podobnie jak opłata za wózek, płatna jest na miejscu przed odjazdem. 

  • Bilet normalny: 42 zł
  • Bilet ulgowy: 34 zł

Bieszczadzka Kolejka Leśna w wakacje

Bieszczadzka Kolejka Leśna, zwana również „ciuchcią”, jest uznawana za jedną z najbardziej atrakcyjnych propozycji wakacyjnych dla zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przejażdżka historycznym pociągiem stanowi nie tylko fascynującą przygodę, ale również edukacyjne doświadczenie, które pozwala lepiej poznać przyrodę i historię regionu. Podczas letnich miesięcy, kiedy przyroda w Bieszczadach rozkwita pełnią barw, Bieszczadzka Kolejka Leśna oferuje specjalnie rozszerzony rozkład jazdy. Wszystko po to, by umożliwić jak największej liczbie turystów skorzystanie z tej niepowtarzalnej atrakcji. Kursując między zabytkowymi stacjami i przemierzając dzikie krajobrazy, pociąg dostarcza niezapomnianych widoków, które zachwycają zarówno młodszych, jak i starszych pasażerów.

Icon label
172 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *