Skip to content
Menu
Strona główna » Turystyka » Atrakcje » Bieszczadzka Kolejka Leśna

Bieszczadzka Kolejka Leśna

Spis treści

Kolej Leśna Bieszczady

Jedną z atrakcji, jaką bardzo chętnie turyści odwiedzają w tamtych stronach jest Kolej Leśna Bieszczady. Przejazd nią z pewnością zachwyci każdą osobę niezależnie od wieku. Po drodze uczestnicy oglądają przepiękne, malownicze krajobrazy. Można ujrzeć również dzikie zwierzęta, do których należą między innymi rysie, wilki czy niedźwiedzie. Jest to bez wątpienia jedna z bardziej nietuzinkowych i ciekawych atrakcji turystycznych zlokalizowanych na terenie Bieszczad. Kolejka została wybudowana pod koniec XIX w. jako kolej użytku publicznego. Warto wspomnieć, że jest to również najwyżej położona linia wąskotorowa w Polsce. Był to ważny szlak komunikacyjny dla okolicznych mieszkańców, umożliwiający lepsze połączenie wiosek znajdujących się przy granicach Beskidu.

Atrakcja, jaką jest Kolejka Wąskotorowa Bieszczady jest chętnie odwiedzana przez turystów. Najbardziej popularne są kursy, w których tabor ciągnie lokomotywa parowa. Oczywiście najważniejsza jest sama podróż przez Bieszczadzką puszczę, która na długo zostanie we wspomnieniach oraz wprowadzi w zachwyt.

Atrakcje znajdujące się w pobliżu to między innymi:

 • Park Linowy KAMIKAZE
 • Stacja Przysłup
 • Leśny Zwierzyniec w Lisznej
 • Botaniczny Plac Zabaw w Zatwarnicy
 • Wodospad Szepit na potoku Hylaty

Bieszczady Kolejka Wąskotorowa trasa

Osoby, które chcą wykupić przejazd Kolejką w Bieszczadach powinny wiedzieć, że dostępne są dwie trasy. W związku z tym dotycząca atrakcji Bieszczady Kolejka Wąskotorowa trasa pierwsza ciągnie się przez dziewięć kilometrów od Majdanu do Balnicy. Druga trasa obejmuje jedenaście kilometrów i jest do odcinek Majdan – Przysłup. Ważnym aspektem jest to, że zimną Kolejka Bieszczady porusza się wyłącznie trasą do Balnicy.

Bieszczady Kolejka trasa – Rozkład jazdy

 • Maj, Październik
  • Wtorek, Środa, Czwartek i Piątek: Majdan – Balnica – Majdan
   Godziny odjazdu: 10:00
  • Sobota i Niedziela: Majdan – Balnica – Majdan
   Godziny odjazdu: 9:30, 12:00
 • Czerwiec, Wrzesień
  • Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota, Niedziela: Majdan – Balnica – Majdan
   Godziny odjazdów: 9:30, 12:00
 • Lipiec, Sierpień (Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek)
  • Majdan – Balnica – Majdan
   Godziny odjazdów: 9:30, 9:45, 12:00, 12:15, 14:30
   Majdan – Dołżyca – Majdan
   Godziny odjazdów: 10:00, 12:00
 • Lipiec, Sierpień (Poniedziałek, Sobota, Niedziela)
  • Majdan – Balnica – Majdan
   Godziny odjazdów: 9:30, 9:45, 12:00, 12:15, 14:30

Kolejka Wąskotorowa Bieszczady cennik

Wszystkie zainteresowane osoby, które chcą wykupić przejazd Bieszczadzką Kolejką Leśną powinny zapoznać się z aktualnym cennikiem. Podsumowując normalny bilet kosztuje czterdzieści złotych a bilet ulgowy trzydzieści dwa złote. W przydatku dzieci, które nie ukończyły jeszcze trzeciego roku życia, koszt biletu wynosi dwa złote.

Warto wiedzieć, że umożliwiające turystom skorzystanie z atrakcji, którą jest Kolejka Wąskotorowa Bieszczady bilety można zakupić w kasie w dniu przejazdu pociągu. Oczywiście zakupu można dokonać również przez internet.

Kolejka Wąskotorowa Bieszczady cennik:

 • Bilet normalny: 40 złotych
 • Bilet ulgowy: 32 złote
 • Dzieci do trzech lat: 2 złote

Kolejka Górska Bieszczady kontakt

Interesanci kontaktują się z obsługą Kolejki Leśnej w Bieszczadach telefonicznie oraz mailowo. Oferowany przez obiekt Kolejka Górska Bieszczady kontakt telefoniczny pozwala natychmiast uzyskać potrzebne informacje dotyczące przejazdów, a także cen biletów. Ponieważ jest to najszybszy kanał kontaktowy, klienci najczęściej z niego korzystają.

Wiadomości mailowe należy kierować na adres [email protected]. Na wszystkie otrzymane zapytania konsultanci odpowiadają najszybciej jak to możliwe.

Istnieje również możliwość skorzystania z formularza kontaktowego. Formularz jest dostępny na głównej stronie internetowej. Oczywiście, aby uzyskać odpowiedzi na zapytania, należy go uzupełnić, wpisując wymagane dane, jakimi są imię, nazwisko, adres poczty elektronicznej, temat oraz treść wraz ze wszystkimi szczegółami.

Aktualnie działający numer telefonu do obsługi Kolejki Wąskotorowej w Bieszczadach to: (+48) 13 468 63 35
Adres e-mail: [email protected]

Kolejka w Bieszczadach adres: Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Majdan 17, 38-607 Cisna

Bieszczadzka Kolejka Leśna
Bieszczadzka Kolejka Leśna - mapa
Icon label
1 430 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *