Skip to content
Menu
Strona główna » Aktualności » Gondole w Solinie tymczasowo nieczynne

Gondole w Solinie tymczasowo nieczynne

Spis treści

Kolej gondolowa Solina – przerwa w działaniu

Turyści którzy pragną skorzystać z kolejki gondolowej nad Soliną powinni wiedzieć, że PKL w najbliższym czasie zaplanował prace techniczne. Już w poniedziałek 13 marca rozpocznie się przegląd techniczny Kolejki PKL Solina. Operator PKL zaplanował prace techniczne na marzec ze względu na zmniejszone zainteresowanie turystów w tym czasie.

Kolejka gondolowa nad Soliną, a także wieża widokowa to jedna z bardziej imponujących atrakcji w Bieszczadach. W szczycie sezonu jest ona odwiedzana przez setki turystów dziennie. Z tego względu Kolejka nad Soliną przechodzi przegląd techniczny już w marcu. Takie rozwiązanie pozwoli usługodawcy na wznowienie usług w kwietniu.

Kwestia bezpieczeństwa podczas przejazdu gondolą nad Soliną jest kluczowa, wstrzymanie przejazdów jest konieczne dla sprawdzenie poprawnego działania parametrów technicznych działania kolejki. Oczywiście kolejka PKL nad Soliną przechodzi regularne testy techniczne również w sezonie, jednak są one przeprowadzane bez zaburzania jej funkcjonowania. Sprawność działania wyciągu w Solinie przeprowadzana jest każdego dnia. Kompleksowy przegląd techniczny prowadzony jest dwa razy w ciągu roku wiosną i jesienią.

Przegląd Techniczny kolejki. Jakie atrakcje będą dostępne?

Wieża Widokowa Solina

W poniedziałek 13 marca 2023 roku zostanie wstrzymana możliwość korzystania z kolejki gondolowej w Solinie dla turystów. W czasie prac do dyspozycji turystów pozostanie wieża widokowa w Solinie, a także kawiarnia.

Aby zachęcić turystów do odwiedzenia wieży zarzad kolejki PKL Solina postanowił przyznać odwiedzającym rabat do wykorzystania w kawiarni. Ma on wynosić 100% ceny biletu wejścia na wierzę widokową. W czasie w którym kolejka gondolowa będzie przechodziła przegląd techniczny bilet na wieżę widokową w taryfie normalnej będzie kosztował 10 zł natomiast ulgowy 5 zł.

Kiedy kolejka nad Soliną będzie otwarta? Prace techniczne planowo mają zostać zakończone 31 marca. Oznacza to, że już 1 kwietnia Gondole nad Soliną wznowią działanie i zostaną ponownie otwarte dla turystów.

Icon label
116 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *