Skip to content
Menu
Strona główna » Turystyka » Atrakcje » Kolejka gondolowa nad Soliną – Gondole Solina PKL

Kolejka gondolowa nad Soliną – Gondole Solina PKL

Spis treści

Kolejka Gondolowa Solina

Gondole nad Soliną

Kolejka nad Soliną jest jedną z najnowszych atrakcji tego regionu, otworzono ją w 2022 roku. Jest to atrakcja bieszczadzka, która przebiega między górami Plasza oraz Jawor, wzdłuż zapory wodnej. Przejazd kolejką w Solinie w jedną stronę trwa około ośmiu minut. Pokonywana odległość wynosi półtora kilometra.

Ważnym aspektem jest to, że podczas podróży bieszczadzką kolejką linową turyści mogą zobaczyć panoramę, która obejmuje Jezioro Solińskie, Zalew Myczkowski, a także Góry Słonne. Kolej Gondolowa Solina zapewnia przejażdżkę, która zdecydowanie zachwyci każdego podróżnika zwiedzającego Bieszczady.

Osoby, które wybierają się w to miejsce mogą zwiedzić również atrakcje, jakimi są Wyciąg Narciarski Wańkowa, Chatka Wariatka, Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe, a także Kamień Leski.

Kolejka Solina cennik

Turyści powinni wiedzieć, że dolna stacja kolejki linowej w Solinie zlokalizowana jest na zboczach góry Plasza. Następnie wyprowadza ona na koronę zapory wodnej nad Jeziorem Solińskim.

Dotyczący Kolejki Gondolowej nad Soliną cennik jest zróżnicowany. W sklepie internetowym bilet ulgowy w jedną stronę kosztuje dwadzieścia sześć złotych, natomiast bilet normalny trzydzieści dwa złote. Osoby, które kupują bilety Solina Kolejka bezpośrednio w kasie, muszą liczyć się z  faktem, że normalny bilet PKL Solina kosztuje trzydzieści pięć złotych a ulgowy dwadzieścia dziewięć złotych. Kolej Gondolowa Solina oferuje również bilety rodzinne, gdzie PKL Solina cennik uzależnia od ilości członków rodziny. Bilet rodzinny 2+1 kosztuje dziewięćdziesiąt dziewięć złotych, natomiast cena biletu rodzinnego 2+2 wynosi sto dziewiętnaście złotych. Dopłata za jedno dziecko to dwadzieścia pięć złotych. Istnieje możliwość zabrania ze sobą zwierzaka. Pies w kolejce gondolowej powinien być na smyczy oraz w kagańcu. Dodatkowa opłata za pupila wynosi dziesięć złotych. Związany z atrakcją Solina Kolejka Linowa cennik można odnaleźć na głównej stronie internetowej oraz uzyskać wszelkie informacje telefoniczne. 

PKL Solina bilety online: https://pkl.info.pl/solina/

Kolejka Solina cennik

Kolejka Gondolowa Solina godziny otwarcia

Wszystkie zainteresowane osoby, które chcą wykupić przejazd Kolejką Gondolową nad Soliną, powinny wiedzieć, że jest ona otwarta wyłącznie w określonych godzinach. Z tej bieszczadzkiej atrakcji turyści mogą skorzystać przez cały tydzień od poniedziałku do niedzieli. Linowa Kolejka nad Soliną do najnowocześniejsza kolej, która zapewni podróżującym niezapomniane wrażenia. Należy pamiętać, że kupując przejazd Gondolą Solina godziny otwarcia w weekendy różnią się od pozostałych dni.

Godziny otwarcia Kolejki Gondolowej nad Soliną:

 • Poniedziałek: 9:00-16:00
 • Wtorek: 9:00-16:00
 • Środa: 9:00-16:00
 • Czwartek: 9:00-16:00
 • Piątek: 9:00-17:00
 • Sobota: 9:00-17:00
 • Niedziela: 9:00-17:00

Jak wygląda przejazd Kolejką Gondolową nad Soliną?

Bilety na przejazd kolejką nad Soliną można zakupić w stacji kolei gondolowej oraz przez Internet. Jak wygląda przejazd Kolejką Gondolową nad Soliną? Po przejściu przez bramki turyści przechodzą przez korytarze, które przedstawiają opisane dzieje Bieszczad, mieszkańców tego regionu i historię Jeziora Solińskiego. Podróżnicy zrozumieją tam również działanie elektrowni wodnej.

Po przejściu korytarza turyści docierają do Bieszczadzkiej kolejki nad Soliną. Na całym odcinku znajduje się dwadzieścia pięć wagoników. Każdy wagonik mieści osiem osób. Są one cały czas w ruchu, nie zatrzymują się na stacji. Z tego względu należy sprawnie wsiąść do gondoli. Przy dojeździe ich prędkość się zmniejsza dlatego nikt nie będzie miał problemu, aby do nich wsiąść. Znajdujące się w atrakcji, jaką jest Gondola Solina wagoniki posiadają ławeczki, na których turyści mogą wygodnie usiąść. Kolejka Solina jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych atrakcji w całych Bieszczadach. Dotyczące atrakcji PKL – Kolej Gondolowa Solina opinie są bardzo pozytywne.

Solina Kolejka linowa

Zaprojektowane zostało aż pięć podpór o różnych wysokościach na trasie przejazdu kolejką linową nad Soliną. Najniższa z nich posiada siedemnaście metrów wysokości, natomiast najwyższa siedemdziesiąt pięć metrów. Godnym uwagi jest fakt, że jest to najwyższa podpora liniowej kolei w całej Polsce. W miejscowości Solina Kolejka jest w stu procentach bezpieczna.

Wieża Widokowa PKL Solina

Na początku warto zaznaczyć, że Wieża Widokowa PKL Solina oferuje turystom kawiarnię widokową, w której mogą również spróbować przepysznych deserów. Wschody oraz zachody słońca z tego miejsca to niesamowite widoki, które na pewno na długo utkną w pamięci. Osoby, które chcą znać dotyczące obiektu Wieża Widokowa Solina godziny otwarcia, informację mogą znaleźć na stronie internetowej.

Prosto z wieży turyści mogą przenieść się na SkyWalk, czyli szklany taras widokowy. Można z niego ujrzeć wspaniały krajobraz Bieszczad. Będąc w tych rejonach warto odwiedzić również Park Tajemnicza Solina, w którym turyści doświadczą wspaniałych przeżyć i mocy interaktywnych atrakcji.

Solina atrakcje

W miejscowości Solina atrakcje z pewnością zachwycą osoby w każdym wieku. Kolej Gondolowa nad Soliną nie jest jedyną rozrywką. Turyści, którzy kochają piękne widoki powinni koniecznie wybrać się na Zaporę.

Znajduje się tam również Park Linowy Solina oraz już wyżej wspomniany Park Rozrywki Tajemnicza Solina. W pobliżu warto skorzystać również z Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych, a pominięcie znajdującej się w Uhercach Mineralnych obiektu Chatka Wariatka jest niedopuszczalne.

Icon label
12 846 Wyświetleń

7 komentarzy

 1. Obuchowicz Anna
  2023-07-18 @ 13:24

  Dzień dobry,
  Proszę o informację czy bilety są dostępne grupowe. Interesują nas bilety w obie strony dla grupy 18 osób –
  17 szt normalnych i 1szt ulgowy.
  Proszę o podanie ceny łącznej za wszystkie bilety.
  Czy należy określić dokładną datę i godzinę rezerwacji?

  Reply

  • internauta
   2023-07-21 @ 14:13

   Zakup biletów grupowych jest możliwy, jednak należy skontaktować się indywidualnie z obsługą kolejki gondolowej w Solinie w celu dokładnego ustalenia szczegółów. Ważne jest, aby pamiętać, że grupa jest liczona od 20 osób w górę. Zachęca się rezerwować bilety PKL Solina, odpowiednio wcześniej – maksymalnie 30 dni przed planowaną datą przejazdu, aby mieć pewność dostępności miejsc dla Państwa grupy. Jeśli chodzi o cenę, zalecamy kontakt z obsługą kolejki, ponieważ ceny mogą ulec zmianie w przypadku większej grupy osób. Oczywiście w celu dokonania rezerwacji konieczne będzie określenie dokładnej daty i godziny rezerwacji.

   Prosimy o kontakt z obsługą kolejki gondolowej w Solinie w celu uzyskania pełnej informacji dotyczącej cen i warunków rezerwacji pod numerem:

   PKL Solina (Plasza) – Dolna stacja kolei gondolowej – 18 202 03 00

   PKL Solina (Jawor) – Górna stacja kolei gondolowej – 726 339 801

   Reply

 2. Anielka Krust
  2023-07-27 @ 12:30

  Widoki z kolejki gondolowej nad Soliną tak piękne że nic tylko wybrać się ponownie.

  Reply

 3. Arek
  2023-08-10 @ 11:37

  czy osoby starsze nie będą miały problemów z wejściem do gondoli?

  Reply

  • użytkownik
   2023-08-10 @ 13:02

   Zarówno stacje gondoli, jak i same gondole w Solinie zostały zaprojektowane z myślą o komforcie i dostępności dla osób w różnym wieku oraz z różnymi potrzebami. Priorytetem dla PKL Solina jest zapewnienie pełnej wygody i bezpieczeństwa dla wszystkich pasażerów. Wszystkie obiekty są przystosowane do przewozu osób starszych i niepełnosprawnych, co oznacza, że wszelkie ułatwienia dostępu zostały zaimplementowane.

   Dodatkowo, oferta gastronomiczna, obejmująca bistro, kawiarnię, karczmę oraz wieżę widokową, również posiada specjalne udogodnienia, aby zapewnić komfortowe doświadczenie dla wszystkich gości. Dzięki tym dostosowaniom, osoby starsze mogą cieszyć się wspaniałym widokiem i atrakcjami bez żadnych trudności. Załoga obsługująca kolejkę PKL Solina jest zawsze gotowa służyć pomocą i zapewnić wszelką potrzebną asystę.

   Reply

 4. Ania
  2023-09-15 @ 16:14

  Czy kolejką można najpierw zjechać na dolną stację a potem wjechać na Górę Jawor?

  Reply

 5. ZBIGNIEW JACUNIAK
  2023-12-10 @ 12:00

  W okresie świątecznym Bożego Narodzenia będzie czynna kolejka

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *