Skip to content
Menu
Strona główna » Turystyka » Atrakcje » Park Rozrywki Tajemnicza Solina

Park Rozrywki Tajemnicza Solina

Spis treści

Park Rozrywki Tajemnicza Solina

Tajemnicza Solina Park Rozrywki

Z pewnością każdy turysta będący w Bieszczadach powinien odwiedzić Park Rozrywki Tajemnicza Solina. W tym miejscu każda z osób odkryje tajemnicze legendy regionu, w którym żyją istoty, jakimi są Biesy i Czady.

Ten Park Rozrywki znajduje się na zboczu Góry Jawor. Ważnym aspektem jest to, że jest to pobliska lokalizacja stacji Kolejki Gondolowej w Solinie oraz Wieży Widokowej. Niewątpliwie to miejsce zachwyci dzieci dzięki wspaniałej zabawie. Również dorośli mogą spędzić ciekawie czas odwiedzając Park Tajemnicza Solina. W Tajemniczej Solinie turyści dowiadują się wielu ciekawych informacji na przykład na temat historii regionu, a także tego, skąd wzięła się nazwa Bieszczady.

Tajemnicza Solina Biesy i Czady

Godnym uwagi jest fakt, że istniejący w miejscowości Solina Park Tematyczny zamieszkują dobre istoty – Czady. Chętnie pomagają one ludziom, a dzięki swojej zwinności łatwo zbierają pokarm. Pasją Czadów jest muzyka, śpiew oraz taniec. Posiadają one zdolności magiczne w związku z tym zaczarowały Biesy oraz uwięziły je w podziemiach. Zrobiły to, ponieważ te istoty tworzą głównie chaos oraz bywają bardzo niebezpieczne.

Tajemnicza Solina atrakcje

Oferowane przez Park Tajemnicza Solina atrakcje z pewnością zachwycą każdego dzieciaka. Czady wręczają uczestnikom mapy całej krainy, na których dokładnie opisane są wszystkie zadania do wykonania. Jeśli dziecko poprawnie wykonało powierzone mu zadanie, czela go specjalna nagroda.

Przede wszystkim pierwsze zadanie wiąże się z pokonaniem toru sprawnościowego. Istnieje możliwość wcześniejszego przygotowania się na placu zabaw. Ze względu na fakt, że wszystkie przyrządy, które się tam znajdują przeznaczone są dla dzieci od czwartego roku życia, są one bardzo bezpieczne.

Drugie wyzwanie polega na zjechaniu ze specjalnych zjeżdżalni. To zadanie wiąże się jednocześnie ze wspaniałą zabawą. Kolejnym wyzwaniem jest odkrycie tajemnic Parku Rozrywki w Solinie. Wszystkie z nich ukryte są w środku labiryntu.  Jeszcze bardziej emocje wzbudza świat olbrzymów poznawany w kolejnych etapach. Ich historii dzieci słuchają w konarach starych drzew. Kończąc zabawę z olbrzymami do dalszej zabawy zaprasza Czuchajster, czyli istota, która ma ponadprzeciętny wzrost.

W Krainie Tajemnicza Solina uczestnicy napotykają również rusałki oraz strażników Biesów, którzy uczą jak należy posługiwać się mieczem. Dzieci poznają tam tajemnice studni, na której dno prawdopodobnie można zjechać pradawnym szybem.

Tajemnicza Solina cennik

W Parku Rozrywki Tajemnicza Solina cennik zawiera pakiety zawierające przejazd Kolejką Gondolową. Bilet normalny kosztuje trzydzieści dziewięć złotych, a ulgowy trzydzieści dwa złote. Rodzinny (2+1) bilet do Parku Tajemnicza Solina to koszt w wysokości dziewięćdziesięciu dziewięciu złotych, natomiast koszt biletu rodzinnego dwa plus dwa to sto dziewiętnaście złotych. Za każde kolejne dziecko obowiązuje dopłata w wysokości dwudziestu pięciu złotych.

Park Rozrywki Tajemnicza Solina cennik

Ceny dotyczące Park Solina Kolejka obejmują przejazd w dwie strony oraz wejście do parku. Koszt takiego pakietu wynosi normalnie sześćdziesiąt dziewięć złotych, a z ulgą pięćdziesiąt pięć złotych. Pakiet rodzinny dwa plus jeden kosztuje sto osiemdziesiąt dziewięć złotych, a dwa plus dwa dwieście dziewiętnaście złotych. 

Reasumując ulgowe bilety do parku Tajemnicza Solina przysługują dzieciom, a także młodzieży do piętnastego roku życia. Mogą skorzystać z nich również młodzież szkolna, studenci poniżej dwudziestego szóstego roku życia, osoby po sześćdziesiątym piątym roku życia, osoby niepełnosprawne ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz osoby niewidome, które poruszają się z przewodnikiem.

Park Rozrywki Tajemnicza Solina godziny otwarcia

Dotyczące miejsca, jakim jest Tajemnicza Solina godziny otwarcia są bardzo zróżnicowane. Ze względu na fakt, że park otwarty jest wyłącznie w okresie letnim, wszystkie dane zostają publikowane na bieżąco. Będą w Parku Rozrywki Tajemnicza Solina warto również udać się na przejażdżkę Kolejką Gondolową, aby jeszcze bardziej urozmaicić swój wyjazd.

Będąc w pobliżu warto zobaczyć również:

Icon label
2 353 Wyświetleń

1 Comment

  1. Marek
    2023-07-27 @ 12:37

    Park Tajemnicza Solina. Nazwa jak najbardziej pasuje do oferowanych atrakcji. Mam 40 lat i bawiłem się świetnie. Moje dzieci nie miały do mnie startu. Przejazd kolejką gondolową może mniej ale również interesujący. Serdecznie polecam.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *