Skip to content
Menu
Strona główna » Turystyka » Atrakcje » Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego – Ustrzyki Dolne

Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego – Ustrzyki Dolne

Spis treści

Muzeum Przyrodnicze Ustrzyki Dolne

Turyści, którzy wybierają się w Bieszczady z pewnością nie mogą przeoczyć atrakcji, jaką jest Muzeum Przyrodnicze Ustrzyki Dolne. Ważnym aspektem jest to, że na parterze muzeum mieści się przepiękna ekspozycja wystaw czasowych. Na pierwszym piętrze zwiedzające osoby uzyskują podstawowe wiadomości, które dotyczą głównie syntetyki, pochodzenia, morfologii oraz anatomii zwierząt. Goście dowiadują się również o sposobie ich rozmnażania się oraz trybie życie.

Godnym uwagi jest fakt, że wszystkie ukazane obiekty ułożone są tam w odpowiedniej kolejności. Zwiedzający najpierw zobaczą tam pierwotniaki, później gąbki, które prowadzą w środowisku wodnym osiadły tryb życia, a na końcu jamochłony. Płazińce oraz obleńce znajdują się tam również, ale stanowią one już odrębną grupę. Muzeum Przyrodnicze BDPN w Ustrzykach Dolnych pokazuje także bezkręgowców, których najliczniejszą grupę stanowią stawonogi. Ryby, płazy, bezszczękowce, gady, ssaki, oraz ptaki też mają tam swoje miejsce.

Ustrzyki Dolne Muzeum Przyrodnicze

Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego Ustrzyki Dolne ma wiele różnych działów. Prawdopodobnie połowę całej ekspozycji zajmują dioramy, które odwzorowują idealnie krajobrazy bieszczadzkie. Największa posiada powierzchnię aż sześćdziesiąt metrów kwadratowych. Ze względu na fakt, że znajduje się tam nowoczesny ekran, turyści oglądają lokalną legendę o zakochanej młodej parze.

Osoby, które chcą odwiedzić to miejsce, powinni wiedzieć, że muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego znajduje się w Ustrzykach Dolnych przy ulicy Bełskiej 7. Zarówno dzieci, jak i dorośli będą zachwyceni eksponatami, które się tam znajdują. Nie jest to zwykłe muzeum, ale wspaniała atrakcja dla całej rodziny.

Ustrzyki Dolne Muzeum Przyrodnicze godziny otwarcia

Zanim turyści wybiorą się do miejsca, jakim jest Muzeum Przyrodnicze Ustrzyki Dolne powinni koniecznie zapoznać się z godzinami otwarcia. Obiekt jest otwarty od wtorku do soboty w godzinach 8:00-16:00. Ponieważ w poniedziałki oraz niedziele muzeum jest zamknięte, goście nie mogą odbyć tam wizyty.

Ustrzyki Dolne Muzeum Przyrodnicze godziny otwarcia:

  • Poniedziałek: Zamknięte
  • Wtorek: 8:00-16:00
  • Środa: 8:00-16:00
  • Czwartek: 8:00-16:00
  • Piątek: 8:00-16:00
  • Sobota: 8:00-16:00
  • Niedziela: Zamknięte

Muzeum Przyrodnicze Ustrzyki Dolne cennik

W Muzeum Przyrodnicze w Ustrzykach Dolnych cena biletu wynosi w przypadku opłaty normalnej siedem złotych. Ponieważ jest dostępny również bilet ulgowy, jego cena to pięć złotych. Turyści, którzy chcą nagrywać filmy oraz robić zdjęcia bez flesza zapłacą dziesięć złotych. Ulgowe bilety są kierowane dla uczniów oraz studentów, którzy nie ukończyli jeszcze dwudziestego szóstego roku życia. Mogą korzystać z nich także renciści, emeryci oraz niepełnosprawne osoby.

Ważnym aspektem jest to, że zorganizowane grupy odwiedzają obiekt wyłącznie pod opieką pracowników. Grupa, która ma mniej niż dwadzieścia osób za czterdzieści pięć minut zwiedzania zapłaci dwadzieścia pięć złotych. Osoby wynajmują również salę, która pozwala korzystać ze sprzętu multimedialnego. Cztery godziny wynajęcia sali kosztuje dwieście złotych. Dlatego, że cennik został zamieszczony z 2010 roku należy sprawdzać jego nowsze aktualizacje.

W pobliżu Muzeum znajduje się również:

Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego kontakt

Aby uzyskać z Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego kontakt, interesanci mogą zadzwonić pod podany numer telefonu. Telefon funkcjonuje pod numerem (13) 461 10 91. Godnym uwagi jest fakt, że realizując połączenie zainteresowane osoby uzyskają natychmiast wszystkie potrzebne informacje.

Obecnie działający numer telefonu do Muzeum Przyrodnicze Ustrzyki Dolne to: (13) 461 10 91

Icon label
1 297 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *