Skip to content
Menu
Strona główna » Turystyka » Atrakcje » Wielka Pętla Bieszczadzka

Wielka Pętla Bieszczadzka

Spis treści

Ile kilometrów ma Wielka Pętla Bieszczadzka?

Wielka Pętla Bieszczadzka

Wielu turystów podczas urlopu wybiera się w Bieszczady samochodem. Niewątpliwie Wielka Pętla Bieszczadzka jest najciekawszą trasą turystyczną, którą wczasowicze mogą pokonać ją samochodem, rowerem, motocyklem, a także pieszo. Bieszczadzka Pętla łącznie liczy sto czterdzieści cztery kilometry, chociaż gdy zwiedzająca osoba zboczy do miejscowości Wołosate, wydłuży się ona jeszcze o jedenaście kilometrów.

Gdzie zaczyna się Wielka Pętla Bieszczadzka? Wielka Pętla Bieszczadzka rozpoczyna się i kończy w Lesku, choć można zacząć jej zwiedzanie w dowolnym punkcie. Aby skorzystać ze wszystkich atrakcji, które są napotykane po drodze, na całą pętlę Bieszczadzką warto zarezerwować kilka dni wraz z noclegami.

Wielka Pętla Bieszczadzka punkty widokowe

Godnym uwagi jest fakt, że turyści, którzy przejeżdżają przez Wielką Pętlę Bieszczadzką mogą zatrzymać się na wielu punktach widokowych. Cała trasa przebiega przez Bieszczadzki Park Narodowy, a także cztery parki krajobrazowe dlatego zwiedzające osoby mogą poznać wszystkie uroki Bieszczad.

Najpiękniejszy punkt widokowy mieści się na przełęczy Wyżna, która jest położona na wysokości ośmiuset siedemdziesięciu dwóch metrów nad poziomem morza. Przede wszystkim widać stamtąd całą panoramę Bieszczad, która jest najbardziej urokliwą jesienią.

Wielka Pętla Bieszczadzka co zobaczyć?

Bezsprzecznie Wielka Pętla Bieszczadzka jest ogromną atrakcją dla wszystkich turystów. Wybierając się w taką trasę można podziwiać wiele ciekawych miejsc, a także zabytków. W miejscowości Lesko znajduje się największy żydowski cmentarz, zamek Kmitów oraz Wolańska Skała. 

Ustrzyki Dolne to miejscowość, gdzie znajduje się Bieszczadzkie Muzeum Przyrodnicze. Podczas gdy trasę turysta postanowi pokonać motorem, koniecznie musi odwiedzi Bieszczadzką Przystań Motocyklową. Jest to górskie schronisko, pole namiotowe oraz wielki warsztat, w którym można bez problemu naprawić swój pojazd. 

Pętla Bieszczadzka powstała ponad sześćdziesiąt lat temu. Zwiedzający powinni w szczególności uważać na zakrętach, w których nietrudno o wypadek. 

Osoby, które wybierają się w podróż Wielką Pętlą Bieszczadzką powinny zobaczyć również Wodospad Siklawa, Kamień Leski, Muzeum Przyrodniczego Parku Narodowego, oraz Chatka Wariatka.

Wielka Pętla Bieszczadzka noclegi

Osoby, które planują zwiedzić Wielką Pętlę Bieszczadzką, powinni zarezerwować na to przynajmniej kilka dni. Z pewnością, jeśli chodzi o noclegi nie należy się tym martwić. Na całej trasie zlokalizowanych jest mnóstwo hoteli, a także domków do wynajęcia. Istnieje możliwość dokonywania rezerwacji telefonicznie, a także przez stronę internetową.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Wymagane pola są oznaczone *