Skip to content
Menu
Strona główna » Aktualności » Nowy szlak w Bieszczadach! Powstała ścieżka na Łopiennik

Nowy szlak w Bieszczadach! Powstała ścieżka na Łopiennik

Spis treści

Bieszczadzki Łopiennik jest jednym ze szczytów występującym w tym rejonie. Twórcy nowej ścieżki mają nadzieje, że trasa zwiększy zainteresowanie turystów Łopiennikiem. Za powstanie nowego szlaku na Łopiennik odpowiedzialna jest gmina Cisna która wraz z miejscowym nadleśnictwem przejęła inicjatywę nad powstaniem trasy.

Szlak Nowy Majdan w Bieszczadach już dostępny dla turystów

Ostatnio miało miejsce niezwykłe wydarzenie – pierwsze przejście szlakiem 'Nowy Majdan’. To inicjatywa, która zrodziła się w umysłach pasjonatów przyrody i aktywnego wypoczynku, a w miniony piątek stała się rzeczywistością. Grupa inicjatorów, wspólnie z entuzjastycznymi turystami, wyruszyła na tę nową trasę, tworząc niezapomnianą przygodę. Całkowita liczba uczestników wyniosła około 40 osób, które dzielnie podjęły się tego wyzwania. Nowy Majdan to ścieżka, która rozpoczyna się w samym centrum urokliwej miejscowości Cisna i kieruje się w stronę malowniczego Baligrodu. Jednak to tylko początek, ponieważ trasa prowadzi dalej, wzdłuż doliny znanego jako Stary Majdan, który kiedyś był pasterskim płajem. To miejsce pełne historii i tradycji, które nadaje nowej ścieżce unikalny charakter. Wspinając się na grzbiet Łopiennika, szlak Nowy Majdan łączy się ze szlakiem czarnym z Dołżycy, oferując jeszcze większe możliwości odkrywania okolicznych terenów.

Nowa ścieżka na Łopiennik

Rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, Edward Marszałek, wyjaśnił, że trasa ta ma wiele do zaoferowania zarówno doświadczonym wędrowcom, jak i początkującym miłośnikom przyrody. Poza niezwykłymi widokami i możliwością obcowania z dziką przyrodą, „Nowy Majdan” zapewnia również dostęp do cennych zasobów przyrodniczych i kulturowych. Jest to doskonały sposób na odkrywanie lokalnej flory i fauny oraz poznawanie tradycji i historii regionu. Podczas pierwszego przejścia szlakiem, uczestnicy mieli okazję doświadczyć różnorodności krajobrazów. Począwszy od gęstych lasów, przez zielone polany i malownicze doliny, aż do imponujących wzniesień i panoramy górskich. Każdy krok pozwalał odkrywać nowe piękno natury i cieszyć się ciszą i spokojem tego magicznego miejsca.

Szlak na Łopiennik Nowy Majdan jest najkrótszą trasą prowadzącą na szczyt, co sprawia, że jest bardzo wygodna dla osób wypoczywających w Cisnej. Nie tylko zapewnia malownicze widoki i bliski kontakt z naturą, ale również oferuje praktyczność i oszczędność czasu dla wędrujących.

Inicjatywa „Nowy Majdan” ma również istotne znaczenie dla lokalnej społeczności. Nowy szlak przyczynia się do rozwoju turystyki, tworząc nowe możliwości zarobkowe i promując okoliczne atrakcje. Przez to, że inicjatorzy szlaku zaangażowali się w jego rozwój, wspierają lokalną gospodarkę i tworzą większe zrozumienie i świadomość potrzeb ochrony przyrody. Oczywiście, nie można zapomnieć o odpowiedzialnym korzystaniu z tego szlaku. Wszyscy użytkownicy powinni przestrzegać zasad bezpieczeństwa, szanować przyrodę i niezmienny urok tego obszaru. Właściwe oznakowanie szlaku, informacyjne tablice i edukacja są kluczowe, aby zachować równowagę między turystyką a ochroną przyrody.

Pierwsze przejście szlakiem „Nowy Majdan” z pewnością pozostawiło niezatarte wspomnienia i zapoczątkowało nową erę w odkrywaniu tajemnic Beskidu Niskiego. Dzięki inicjatorom i odważnym turystom, ta wyjątkowa ścieżka staje się kolejnym krokiem w rozwijaniu turystyki ekologicznej i promowaniu piękna natury. Niech „Nowy Majdan” stanie się inspiracją dla innych miejsc na świecie, aby inwestować w zrównoważoną turystykę i pielęgnować dziedzictwo przyrodnicze dla przyszłych pokoleń.

Icon label
267 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *