Skip to content
Menu
Strona główna » Aktualności » Tyrolka Bieszczady już otwarta! Wielkie otwarcie Tyrolki w Wańkowej – atrakcja już działa dla turystów.

Tyrolka Bieszczady już otwarta! Wielkie otwarcie Tyrolki w Wańkowej – atrakcja już działa dla turystów.

Spis treści

Otwarcie najdłuższej tyrolki w Polsce – Wańkowa Bieszczady

W minioną niedzielę, w malowniczej miejscowości Wańkowa, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnęło miłośników ekstremalnych przeżyć z całego kraju. Została otworzona tam najdłuższa tyrolka w Polsce, stając się jednocześnie jednym z ciekawszych punktów na mapie polskich atrakcji turystycznych. Ta imponująca konstrukcja tyrolki rozciąga się na dystansie 1350 metrów, co czyni ją najdłuższą w Polsce. To miejsce, gdzie adrenalina miesza się z urokiem górskiego krajobrazu. Dla odważnych przygoda zaczyna się już na starcie, gdzie można wybrać się na emocjonujący zjazd, siedząc lub leżąc na plecach.

Najwyższy punkt obiektu, jakim jest tyrolka Wańkowa jest zaskakujący – to aż 48 metrów nad poziomem ziemi. Stojąc tam, z jednej strony można dostrzec przepiękne bieszczadzkie widoki, z drugiej zaś poczuć dreszcz emocji i ekscytacji. To idealne miejsce dla tych, którzy kochają dźwięk wiatru w uszach i chwilę zawieszenia w powietrzu. Jednym z najbardziej fascynujących aspektów tej przygody jest prędkość, jaką można osiągnąć podczas zjazdu. W miejscowości Wańkowa Tyrolka pozwala rozpędzić się nawet do 120 km/h, co stanowi prawdziwe wyzwanie dla miłośników szybkich przejażdżek. To uczucie pędzenia przez przestworza Bieszczadów jest niezwykle ekscytujące i niezapomniane. Otwarcie najdłuższej tyrolki w Polsce w Wańkowej to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla wszystkich poszukiwaczy mocnych wrażeń i fanów piękna górskiej przyrody. To także doskonały sposób na poznanie Bieszczadów z nieco innej perspektywy. Dla wielu osób staje się to również pretekstem do odwiedzenia tego malowniczego regionu Polski i spędzenia tam niezapomnianych chwil. To kolejny dowód na to, że w Polsce nie brakuje atrakcji, które mogą z powodzeniem rywalizować z rozrywkami oferowanymi na całym świecie.

Atrakcje podczas otwarcia tyrolki w Wańkowej

Otwarcie tyrolki w Wańkowej było wydarzeniem nie tylko dla miłośników ekstremalnych przeżyć, ale również dla tych, którzy chcieli doświadczyć kultury i smaków Bieszczadów w jednym miejscu. Wraz z otwarciem tyrolki zorganizowano wiele atrakcji, które dostarczyły niezapomnianych wrażeń zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Na miejscu pojawiły się stoiska z produktami regionalnymi, gdzie można było spróbować pysznych serów, wędlin, miodów i innych przysmaków charakterystycznych dla tej okolicy. To świetna okazja, by poznać bogactwo kulinarnych tradycji Bieszczadów.

Nie zabrakło również pokazów kulinarnej sztuki. Andrzej Polan, znany kucharz specjalizujący się w potrawach regionalnych, przygotowywał przysmaki na żywo, dzieląc się swoją wiedzą i umiejętnościami. Impreza była także okazją do spotkań podróżniczych, gdzie entuzjaści podróży mogli wymieniać się doświadczeniami i planami na przyszłość. Warsztaty tematyczne pozwoliły na pogłębienie wiedzy o Bieszczadach i przyrodzie tego regionu. Jednym z punktów programu było przedstawienie darów lasów, co stanowiło znakomitą okazję do zapoznania się z bogactwem przyrody Bieszczadów, tak ważnej dla tego obszaru. Dla najmłodszych uczestników otwarcia tyrolki przygotowano wiele gier i zabaw, które sprawiły, że czas spędzony na imprezie był nie tylko ekscytujący, ale także pełen radości i uśmiechu.

Gwiazdą wieczoru okazał się zespół Zakopower, który swoją muzyką wprowadził wszystkich w rytm zabawy i tańca. Koncert ten był doskonałym zwieńczeniem uroczystości, której głównym punktem było otwarcie najdłuższej tyrolki w Polsce. Impreza otwarcia obiektu tyrolka w Wańkowej przekazało wiele pozytywnych wrażeń i emocji, jednocześnie promując piękno Bieszczadów oraz ich kulinarną i kulturową spuściznę. To wydarzenie z pewnością pozostawiło wiele niezapomnianych wspomnień u wszystkich jego uczestników.

Dostępne atrakcje w pobliżu:

Icon label
293 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *