Skip to content
Menu
Strona główna » Aktualności » W Mucznem urodziły się pierwsze w tym roku żubry

W Mucznem urodziły się pierwsze w tym roku żubry

Spis treści

Byczek i jałówka – nowe żubry w zagrodzie pokazowej w Mucznem

Zagroda Pokazowa Żubrów w Mucznem to jedno z najpopularniejszych miejsc wśród turystów, które zdecydowanie warto odwiedzić. Wspaniała atrakcja położona w Bieszczadach przyciąga co roku setki tysięcy osób, dając możliwość obserwacji żubrów w ich naturalnym środowisku. W ubiegłym roku zagrodę odwiedziło nawet blisko 190 tysięcy zwiedzających. Ta wyjątkowa atrakcja Bieszczad powstała w 2012 roku z głównym celem poprawy kondycji genetycznej żubrów oraz odtworzenia stada „Górny San”. Żubry są podatne na różne choroby, w tym na gruźlicę, z którą wcześniej borykało się stado żyjące w nadleśnictwie Stuposiany. W zagrodzie znajdują się żubry linii białowiesko-kaukaskiej, pochodzące z Polski, Francji, Niemiec i Szwajcarii.

Po ponad dwóch tygodniach od otwarcia zagrody w tym sezonie, nadszedł wspaniały moment. W tej roku pierwsze żubry przyszły na świat. Mamą pierwszego byczka jest żubrzyca o imieniu Muczna. Ta radosna wiadomość została podzielona przez Nadleśnictwo Stuposiany, które niedawno doniosło o narodzinach drugiego cielęcia. Tym razem jest to jałówka pochodząca od żubrzycy o imieniu Stupna.

ciele-zubra
narodziny-zubrow-w-mucznem

Na forografiach udostępnionyc przez Nadleśnictwo Stuposiany można zobaczyć młode żubry.

Zagroda pokazowa Żubrów w Mucznem, nowe cielęta przyszły na świat

Zagroda żubrów w Mucznem to nie tylko miejsce, gdzie można podziwiać te majestatyczne zwierzęta, ale także przyczynia się do ochrony i zachowania genetycznej różnorodności żubrów. Obserwowanie żubrów w ich naturalnym środowisku, pośród starych jodłów i świerków, przy towarzystwie szumiącego potoku, stanowi niezapomniane wrażenie dla każdego odwiedzającego. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji, aby odwiedzili tę wspaniałą zagrodę i dołączyli do grona turystów zachwyconych jej urokami.

Icon label
47 Wyświetleń

1 Comment

  1. WISOLA
    2023-06-09 @ 11:23

    Cudowne te nowe Żubry w Mucznem!!!!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *