Skip to content
Menu
Strona główna » Aktualności » Ta atrakcja w Bieszczadach wzbudza szczególne zainteresowanie!

Ta atrakcja w Bieszczadach wzbudza szczególne zainteresowanie!

Spis treści

Bardzo popularna atrakcja w okolicy Ustrzyk Dolnych

Jedną z niezwykle popularnych atrakcji w okolicy Ustrzyk Dolnych jest wieża widokowa, która stała się punktem obowiązkowym na mapie wycieczek dla turystów odwiedzających Bieszczady. Ta imponująca wieża została oficjalnie otwarta dla zwiedzających w drugiej połowie lipca 2023 roku i znajduje się w paśmie Żukowa, szczegółowo na Holicy. Jej obecność przyciąga licznych podróżników, którzy chcą podziwiać piękno Bieszczad z niezwykłej perspektywy. Wieża widokowa na Holicy to nie tylko atrakcja dla miłośników przyrody, ale także dla osób poszukujących niezapomnianych widoków i wrażeń. Rozciągający się z niej widok na malownicze krajobrazy Bieszczad zachwyca każdego, kto ma przyjemność go podziwiać. Panorama gór, lasów i dzikiej przyrody jest niezwykle imponująca i zapiera dech w piersiach. Władze gminy Ustrzyki Dolne zdają sobie sprawę z popularności tego miejsca i starają się stworzyć dogodne warunki dla turystów. Jednym z pomysłów jest wprowadzenie niskoemisyjnego transportu w okolicę wieży, co umożliwiłoby łatwiejszy dostęp do tego punktu widokowego, zwłaszcza dla osób starszych czy rodzin z małymi dziećmi.

Wieża widokowa na Holicy stała się także popularnym miejscem ceremonii ślubnych na świeżym powietrzu. Wieża widokowa i jej okolice przyciągają narzeczeństwa z całej Polski, którzy pragną zorganizować swoje wymarzone ślubne przyjęcie w otoczeniu przepięknych bieszczadzkich krajobrazów. To miejsce jest doskonałym przykładem tego, jak Bieszczady kuszą turystów swoją naturalną urodą i ofertą atrakcji. Wieża widokowa na Holicy to z pewnością jeden z punktów obowiązkowych podczas wizyty w tym malowniczym regionie.

Wieża widokowa na Holicy trasa 

Najpopularniejsza trasa prowadząca do wieży widokowej na Holicy, która przyciąga licznych turystów, rozpoczyna się przy drodze prowadzącej z Ustjanowej Dolnej w kierunku Łobozewa, a dalej Soliny. Dla podróżnych przybywających z Ustrzyk Dolnych punkt początkowy tej trasy znajduje się w Ustjanowej Dolnej, na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 84. Tam należy kierować się w lewo, zgodnie z oznaczeniem na drogowskazie wskazującym kierunek Łobozewa. Po przejechaniu około 1,5 kilometra, po lewej stronie można zauważyć parking, gdzie turyści mogą zostawić pojazd i rozpocząć wędrówkę.

Ścieżka jest dobrze utrzymana i wyprofilowana, co czyni ją odpowiednią zarówno dla pieszych, rowerzystów, jak i rodziców, którzy chcą przejść nią z wózkiem dziecięcym. Trasa prowadzi przez teren z lekkim urozmaiceniem terenu, które dodaje uroku spacerowi. W trakcie wędrówki można podziwiać piękne widoki i malownicze krajobrazy Bieszczad. Od punktu wyjścia, czyli parkingu, do samej wieży widokowej na Holicy jest około 4,5 kilometra drogi. Przejście tej odległości w jedną stronę zajmuje przeciętnie około 1 godziny i 10 minut, choć oczywiście czas ten może się różnić w zależności od tempa wędrówki i liczby przystanków na podziwianie okolicznych widoków. Jednak każdy wysiłek wynagradzany jest niezapomnianym widokiem, jaki oferuje wieża widokowa na Holicy.

Icon label
134 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *