Skip to content
Menu
Strona główna » Aktualności » X Zimowy Maraton Bieszczadzki już 27 stycznia 2024 r.

X Zimowy Maraton Bieszczadzki już 27 stycznia 2024 r.

Spis treści

Zimowy Maraton Bieszczadzki to wyjątkowe wydarzenie dla pasjonatów biegania, zaplanowane na 26-27 stycznia 2024 r. Trzy dystanse (10 km, 20 km, 43 km) zachęcają do uczestnictwa w tej sportowej przygodzie.

X edycja Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego

Starty na wszystkich dystansach odbędą się w Cisnej, w okolicach Siekierezady. Czas biegu liczony jest od chwili wystrzału startowego (brutto). Organizator zastrzega możliwość zmiany formuły w zależności od obowiązujących przepisów, uwzględniając gromadzenie się, dystans społeczny i inne nakazy sanitarno-epidemiologiczne. Uczestnicy X Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego mają określony limit czasu na pokonanie trasy i dodatkowe limity na punktach kontrolnych. Karczma Brzeziniak (34 km) zamyka się o godz. 12:00, a meta w Cisnej o godz. 14:30.

Punkty odświeżania są zaopatrzone w wodę, herbatę i przekąski. Ważne: zawodnicy muszą posiadać własne kubki/bidony. Punkty kontrolne obejmują Solinkę, Roztoki Górne, Krzyżówkę na stokówce i Karczmę Brzeziniak.

Zima na sportowo w Bieszczadach – X Zimowy Maraton Bieszczadzki

Trasa prowadzi stokówkami, należącymi do Nadleśnictwa Cisna. To wyzwanie zimowe, ale nie górskie – przygotowana trasa przebiega przez odśnieżone tereny leśne. Szybka trasa oferuje fantastyczne punkty żywieniowe i malownicze widoki, co sprawia, że uczestnicy mogą cieszyć się pięknem Bieszczadów. Zimowy Maraton Bieszczadzki to nie tylko sportowe wyzwanie, ale również okazja do poznania uroku zimowych Bieszczad, korzystając z przygotowanej trasy, punktów kontrolnych i pełnej obsługi. Uczestnicy mogą cieszyć się biegiem w unikalnym otoczeniu, z zachowaniem wszelkich zaleceń bezpieczeństwa i dystansu społecznego.

Zapisy na X Zimowy Maraton Bieszczadzki

Biuro Zawodów X Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego mieści się w szkole w Cisnej, przy ulicy Cisna 58. To właśnie tutaj, w sercu Bieszczad, rozegra się jedno z najbardziej ekscytujących wydarzeń sportowych tego zimowego sezonu.

Biuro Zawodów będzie otwarte w następujące dni i godziny:

  • 26 stycznia 2024 (piątek): 16:00 – 22:00
  • 27 stycznia 2024 (sobota): 5:30 – 7:30

Przy rejestracji online na X Zimowy Maraton Bieszczadzki zostanie wygenerowana Karta Zawodnika. Jest to kluczowe dla odbioru pakietu. Zapisy na X Maraton Bieszczadzki odbywają się online. Po przejściu procesu należy pobrać i wydrukować kartę zawodnika, a także ją podpisać. Z takim dokumentem należy pojawić się w Biurze zawodów w godzinach jego otwarcia. 

Icon label
58 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *