Skip to content
Menu
Strona główna » Aktualności » Problemy organizacyjne Bieszczadzkiego Biegu Lotników – jaki jest nowy termin wydarzenia?

Problemy organizacyjne Bieszczadzkiego Biegu Lotników – jaki jest nowy termin wydarzenia?

Spis treści

Zmiana terminu Bieszczadzkiego Biegu Lotników przez warunki atmosferyczne

Niezwykle wysokie temperatury, nietypowe dla lutego, oraz obfite opady deszczu skłoniły organizatorów do odwołania Bieszczadzkiego Biegu Lotników, który miał się odbyć 11 lutego. Mimo tego, że zawody zostały anulowane, organizatorzy nie rezygnują całkowicie z ich przeprowadzenia. Z nadzieją patrzą na poprawę warunków atmosferycznych i wstępnie ustalili nowy termin. Bieszczadzki Bieg Lotników to wydarzenie o ugruntowanej tradycji, cieszące się dużym zainteresowaniem zarówno lokalnej społeczności, jak i osób przybywających z różnych regionów Polski. Stanowi on największe tego typu wydarzenie na Podkarpaciu oraz jedno z największych w całym kraju, przyciągając amatorów biegówek.

Zawody odbywają się w malowniczej okolicy u podnóża pasma górskiego Żuków w Ustjanowej Górnej, gdzie trasy biegowe położone są na wysokości 400 m n.p.m. Szczególnie warto zaznaczyć, że posiadają one homologację FIS, co pozwala na rozgrywanie na nich zawodów rangi pucharu świata. Szczyt Holica, będący jednym z wierzchołków pasma Żukowa, kryje w sobie bogatą historię. W latach 1933-1939 istniała tam największa w Europie szkoła szybowcowa. Trasy biegowe noszą imię Stanisława Nahajowskiego, który w 1987 roku zainicjował tę imprezę, stawiając podwaliny pod jej wieloletnią popularność.

Jaki jest nowy termin Bieszczadzkiego Biegu Lotników?

Aktualna edycja Bieszczadzkiego Biegu Lotników, mająca na celu upamiętnienie tradycji lotniczych w Ustjanowej Górnej oraz hołd dla pamięci Stanisława Nahajowskiego, planowana była na 11 lutego. Jednak z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak wysokie temperatury i opady deszczu, impreza musiała zostać odwołana. W związku z tym organizatorzy wstępnie ustalili nową datę biegów na 25 lutego. Ta decyzja została podjęta w celu zachowania tradycji i uhonorowania znaczenia lotnictwa w regionie oraz upamiętnienia wkładu Nahajowskiego w rozwój narciarstwa na Podkarpaciu.

Pomimo odwołania pierwotnego terminu, organizatorzy są optymistycznie nastawieni do przeprowadzenia zawodów w nowym terminie. Bieszczadzki Bieg Lotników ma długą historię i jest ważnym wydarzeniem sportowym na Podkarpaciu, przyciągającym zarówno lokalnych mieszkańców, jak i biegaczy z całego kraju. Nowa data 25 lutego daje nadzieję na lepsze warunki pogodowe i umożliwia kontynuację tradycji oraz propagowanie narciarstwa biegowego w regionie.

Icon label
8 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *