Skip to content
Menu
Strona główna » Turystyka » Atrakcje » Muzeum Wypału Węgla Drzewnego w Bieszczadach

Muzeum Wypału Węgla Drzewnego w Bieszczadach

Spis treści

Plenerowe Muzeum Wypału Węgla Drzewnego Muczne

Plenerowe Muzeum Wypału Węgla Drzewnego

W miejscowości Muczne znajduje się ekspozycja, która przedstawia dwa odmiennie sposoby produkcji węgla drzewnego. Godnym uwagi jest fakt, że znajdują się tam retorty oraz został zbudowany mielerz. Znajduje się tam również typowy barak, w którym niewątpliwie zamieszkiwali palacze. Często odwiedzaną przez turystów atrakcją w Mucznem jest zagroda pokazowa żubrów.

Ważnym aspektem jest to, że w Muzeum Wypału Węgla Drzewnego Bieszczady zostały umieszczone tablice, które informują turystów o wypalaniu węgla, retortach, a także o barach, w których węglarze spożywali posiłki. 

Muzeum Wypału Węgla Drzewnego Bieszczady

Bezwątpienia podczas podróży po Bieszczadach warto wstąpić do Muzeum Wypału Węgla Drzewnego. Jest to doskonała okazała, z której turyści mogą skorzystać w celach odpoczynku. W Muzeum znajdują się ławki oraz stoły, dlatego zwiedzające osoby mogą spokojnie usiąść i odpocząć w czasie podróży. 

Jeszcze bardziej przyciągającym argumentem, który zachęca odwiedzenia Muzeum Wypału Węgla Drzewnego Muczne jest fakt, że wstęp jest całkowicie darmowy. Jest to wspaniałą atrakcją zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. 

Bieszczadzkie Muzeum Wypału Węgla Drzewnego

Reasumując, dawniej wypalanie węgla drzewnego było czymś codziennym dla bieszczadzkich lasów. Aktualnie ten rodzaj fachu zanika, ponieważ mieszkańcy prowadzą walkę o ochronę środowiska. 

Kiedyś Bieszczady były najlepszym miejscem do wypalania, ponieważ przeważają tam drzewa z gatunków liściastych, które są niezbędne do realizowania tego procesu. Bieszczadzkie Muzeum Wypału Węgla Drzewnego niesie ze sobą ciekawą historię, z którą każdy zwiedzający turysta powinien się zapoznać.

Plenerowe Muzeum Wypalania Węgla Drzewnego w Bieszczadach oferuje turystom duży parking. Dlatego bez problemu mogą oni zostawić swój pojazd oraz rozpocząć zwiedzanie. Rodzice mogą tam wygodnie poruszać się z wózkiem. Wydaje się,  że jest to niewielki teren, ale osoby zwiedzające mogą zobaczyć tam wszystko, co najważniejsze. Podróżnicy odczytują wszystkie informacje z tablic, które są tam ulokowane. Turyści mogą odwiedzać to miejsce przez całą dobę. 

Icon label
124 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *