Skip to content
Menu
Strona główna » Turystyka » Atrakcje » Torfowisko w Tarnawie

Torfowisko w Tarnawie

Spis treści

Torfowisko w Tarnawie

Torfowisko Tarnawa długość trasy

Turyści, którzy planują urlop w Bieszczadach z pewnością znajdą tam wiele atrakcji. Jedną z nich jest Torfowisko w Tarnawie, które mieści się w Dolinie Sanu, a dokładnie na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Trasa nie nie posiada ograniczeń dostępności. Wszystkie osoby powinny bezproblemowo przejść przez drewnianą kładkę również miłośnicy Bieszczad poruszający się na wózku.

Godnym uwagi jest fakt, że po Torfowisku w Tarnawie można podróżować dwiema trasami, gdzie jedna z nich jest dłuższa, a druga krótsza. Cała trasa łącznie wynosi niecałe trzy kilometry, a jej przejście zajmuje około jednej godziny. Turyści, którzy nie są zwolennikami pokonywania długich dystansów, powinni zdecydować się na krótszą ścieżkę, której czas wędrówki wynosi maksymalnie piętnaście minut. Osoba zwiedzająca przechodzi przez łąki po drewnianych podestach z barierkami. Dłuższa trasa po Torowisku Wysokim w Tarnawie jest dość urozmaicona. Czas, jaki turyści powinni poświęcić na zwiedzanie to minimum czterdzieści minut.

Ważnym aspektem jest to, że dłuższa trasa w przeciwieństwie do krótszej nie posiada żadnych barierek. Pozwala to na wygodne omijanie innych turystów, którzy pokonują ten sam szlak. Pokonując drogę zdecydowania większa część prowadzi przez łąki, choć zdarzy się również pokonać mały odcinek lasu. Na zakończenie wędrówki ścieżka się zapętla i prowadzi do punktu wyjścia tą samą drogą.

Tarnawa Torfowisko jak dojechać?

Atrakcja, którą jest Torfowisko w Tarnawie udostępniona została dla ruchu turystycznego. Jego dwie części oddziela mały potok, a także parking. Projektanci bardzo chcieli uatrakcyjnić teren dlatego zbudowali drewniane pomosty, które ułatwiają turystom zwiedzenie. To wspaniała atrakcja dla turystów w każdym wieku, do której najwygodniej jest dojechać samochodem. Istnieje również możliwość dostania się tam rowerem oraz pieszo. Torfowisko leży przy drodze Tarnawa Niżna-Bukowiec. Zwiedzające osoby mogą skorzystać z dużego parkingu wraz z wiatą piknikową. Na Torfowisko można dojechać skręcając z drogi 896 w Stuposianach na Muczne, a następnie mijając Zagrodę Pokazową Żubrów. Z Tarnawy Wyżnej w prawo należy skręcić na Bukowe Berdo gdzie turysta dojedzie do Tarnawy Niżnej. Warto zaznaczyć, że dojazd komunikacją miejską jest niemożliwy.

Bez wątpienia do zwiedzania Torowiska w Tarnawie nie ma potrzeby posiada szczegółowych map terenu. Znajdują się tam specjalne znaki, które bez problemu pokierują turystów w odpowiednie kierunki.

Bilety Torowisko Tarnawa 

Ze względu na fakt, że Torfowisko Tarnawa znajduje się na obszarze Bieszczadzkiego Parku Narodowego obowiązkowo turyści powinni wykupić bilet wstępu. Aktualnie bilety można zakupić poprzez stronę internetową. Osoby zwiedzające za bilety wstępu mogą zapłacić również w Stanicy Konia Huculskiego w Tarnawie Niżnej.

Icon label
975 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *