Skip to content
Menu
Strona główna » Turystyka » Atrakcje » Wieża Widokowa w Szczerbanówce

Wieża Widokowa w Szczerbanówce

Spis treści

Wieża Widokowa Szczerbanówka

Turyści, którzy wybierają się w Bieszczady, z pewnością chcą podziwiać piękne widoki. Jednym z obiektów, który to umożliwia jest Wieża Widokowa Szczerbanówka. Ważnym aspektem jest to, że nazwa atrakcji wywodzi się on wioski Szczerbanówka, która obecnie nie istnieje.

Szczerbanówka Bieszczady Wieża powstała z inicjatywy leśników z Nadleśnictwa Cisna. Ponieważ ma ona tylko dziewięć metrów wysokości, nie jest zbyt duża. Jednak mimo tego, że nie jest największa widoki z niej są zdecydowanie bardzo urokliwe. Turyści, którzy martwią się dojazdem powinni wiedzieć, że samochodem można bez problemu podjechać pod sam obiekt. Znajduje się tam duży parking, dzięki temu nie należy przejmować się brakiem miejsca parkingowego.

Szczerbanówka Wieża Widokowa

Ciekawą informacją jest to, że architekci zbudowali ten obiekt w 2017 roku w Bieszczadach Zachodnich na przełęczy Przysłup. Szczerbanówka Wieża Widokowa znajduje się na odcinku Komańcza-Cisna. Posiada drewnianą konstrukcję oraz trzy platformy widokowe. Z tego względu, że najwyższa platforma jest wyposażona w lunetę, goście mogą tam podziwiać niesamowite widoki, które na pewno na bardzo długi czas utkną im w pamięci. Turyści znajdą tam również dokładny opis poszczególnych widoków.

Z tej wieży widok jest skierowany między innymi na Połoninę Wetlińską, Smerek, Małe Jasło, Hyrlatą oraz Jasło. Oglądają z obiektu Szczerbanówka Wieża Widokowa wschód słońca wszyscy są zachwyceni. Dlatego, że wstęp na wieżę jest bezpłatny i za parking nie są pobierane żadne opłaty, goście mogą przebywać tam nieokreśloną liczbę godzin. Ponieważ parking jest spory, nadaje się również na biwak. Osoby, które planują podróż w Bieszczady z pewnością nie powinni pominąć tego miejsca.

Oczywiście w Bieszczadach znajduje się również wiele innych atrakcji oraz punktów widokowych. Koniecznie należy odwiedzić również Bieszczadzki Park Linowy „KAMIKAZE”, Bieszczadzka Kolejka Leśna, Leśny Zwierzyniec w Lisznej, Jeleni Skok, Rezerwat Przyrody Silne Wiry, a także Wodospad Szepit na potoku Hylaty.

Icon label
215 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *