Skip to content
Menu
Strona główna » Aktualności » Otwarto taras widokowy w Lesku na górze Baszta! Nowa atrakcja w Bieszczadach

Otwarto taras widokowy w Lesku na górze Baszta! Nowa atrakcja w Bieszczadach

Spis treści

Lesko – otwarto taras widokowy i sensoryczny plac zabaw

Otwarto oficjalnie taras widokowy oraz wyjątkowy plac zabaw dla dzieci w Lesku na górze Baszta. Niedawno został otwarty taras widokowy oraz sensoryczny plac zabaw w BIeszczadach. Obie atrakcje znajdują się na szczycie góry Baszta. Burmistrz Adam Snarski i radny Grzegorz Brajewski wyrażali ogromne zadowolenie podczas ceremonii otwarcia. Jednocześnie podkreślali, że budowa zarówno tarasu widokowego w Lesku jak i placu zabaw wymagała znacznego wysiłku.

Niestety, wydarzenie zostało przerwane przez ulewny deszcz. Jednak mimo to zgromadzeni ludzie wytrwali do samego końca, a dla nich zorganizowano konkursy z możliwością wygrania biletów na koncert Country&Rock Festival. Dzieci natomiast otrzymały różnorodne gry planszowe i inne gadżety.

Szczyt Baszta to imponujący szczyt górski, który jest jednym z najwyższych punktów w swoim regionie. Znajduje się w malowniczym paśmie górskim i jest on otoczony cudownymi krajobrazami, które można podziwiać godzinami. Góra Baszta to idealne miejsce dla miłośników fotografii, którzy pragną uwiecznić te niezapomniane widoki na swoich zdjęciach. Z samego szczytu można zrobić niesamowite zdjęcia krajobrazu górskiego.

Taras widokowy na górze Baszta – otwarcie

Taras widokowy na szczycie Baszta to wyjątkowe miejsce, które oferuje nie tylko niesamowite widoki, ale także doskonałe warunki do organizacji różnego rodzaju wydarzeń i spektakularnych pokazów. Dokładnie znajduje się na wzgórzu o wysokości 421 m n.p.m. i jest ono dwupoziomową platformą zrobioną z drewna z podpisaną tabliczką pasmami górskimi i szczytami.

Dodatkowo, taras widokowy może być również miejscem, gdzie odwiedzający mogą odpocząć, podziwiając jednocześnie otoczenie, gdyż na tarasie znajdują się leżaki zrobione z siatki rekreacyjno-hamakowej oraz lampy solarne. Powierzchnia całego tarasu wynosi 132 metry kwadratowe. Jest ono połączone z drogą krajową nr 84, od którego znajduje się szlak pieszo-jezdny z 3 miejscami postojowymi z czego 1 miejsce jest dla osób z niepełnosprawnościami.

Znajdując się na platformie widokowej, można podziwiać pobliskie miejscowości takie jak Huzele, Łączki, Weremień, oraz wyciąg narciarski Lesko SKI. W przypadku pięknej pogody, można dostrzec również Łopiennik, Korbanię, Smerek, Hnatowe Berdo, Osadzki Wierch, Roh oraz Połoninę Caryńską.

Taras widokowy w Lesku to również idealne miejsce do organizacji różnego rodzaju wydarzeń takich jak koncerty, pokazów sztucznych ogni czy nawet ceremonii ślubnych. Dzięki niesamowitemu otoczeniu, każde tam odbyte zjawisko zapadnie w pamięć uczestnikom na bardzo długo. Taras widokowy na górze Baszta to bez wątpienia miejsce, które pozwoli ci się cieszyć pięknem przyrody oraz zapewnią niezapomniane chwile.

Icon label
109 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *