Skip to content
Menu
Strona główna » Aktualności » Pożar na szczycie Połoniny Caryńskiej

Pożar na szczycie Połoniny Caryńskiej

Spis treści

Pożar traw na samym szczycie Połoniny Caryńskiej

Pożar traw na szczycie Połoniny Caryńskiej stanowił niezwykle trudne wyzwanie dla strażaków i innych służb ratowniczych, które musiały stawić czoła płomieniom na ponadhektarowym obszarze. Pożar Połonina Caryńska wywołał intensywną akcję gaśniczą, w której udział wzięło ponad 84 osób, w tym strażacy, ratownicy leśni, członkowie GOPR i straż graniczna. W obliczu trudności terenowych strażacy byli zmuszeni używać quadów, aby dotrzeć w trudno dostępne miejsca, co dodatkowo utrudniło działania gaśnicze. Płomienie ogarniały przede wszystkim szczyt Połoniny Caryńskiej, co sprawiło, że gaszenie pożaru było jeszcze bardziej wymagające. Całe przedsięwzięcie gaśnicze wymagało koordynacji i współpracy wszystkich zaangażowanych służb, aby skutecznie opanować sytuację. Incydent miał miejsce w nocy z 8 na 9 kwietnia, na szczycie jednego z najwyższych szczytów w Bieszczadach, co dodatkowo utrudniło działania ratownicze.

Pożar Połonina Caryńska – akcja gaśnicza

Pożar na Połoninie Caryńskiej wywołał alarm wśród mieszkańców i turystów, a akcja gaśnicza, która nastąpiła, była jednym z najbardziej intensywnych wysiłków ratunkowych w ostatnich miesiącach. Pomimo że przyczyny pożaru pozostają nieznane, Dacko, jeden z zaangażowanych strażaków, wykluczył możliwość wybuchu ognia na skutek burzy. Dzień zdarzenia był sprzyjający dla turystów, z piękną pogodą, jednak nie ma informacji o poszkodowanych osobach, za co można podziękować szczęściu. Akcja gaśnicza na Połoninie Caryńskiej była niezwykle skomplikowana z powodu trudnego terenu. Strażacy musieli skorzystać z różnorodnych narzędzi do tłumienia ognia, a jednocześnie borykać się z ograniczeniami wynikającymi z nachylenia terenu oraz silnego wiatru. Dotarcie do wszystkich miejsc, gdzie ogień rozprzestrzeniał się, wymagało ogromnego wysiłku fizycznego i koordynacji działań.

Połonina Caryńska jest celem licznych wycieczek zarówno dla turystów krajowych, jak i zagranicznych. Jej atrakcyjność wynika nie tylko z malowniczych krajobrazów, ale również z faktu, że przez jej grań przebiega czerwony Główny Szlak Beskidzki, który jest jednym z najważniejszych szlaków turystycznych w Polsce. Znajdująca się na wysokościach Połonina oferuje widoki, które zapierają dech w piersiach, co przyciąga miłośników górskich wędrówek. Mimo, że pożar na Połoninie Caryńskiej może zaniepokoić turystów, to trzeba mieć nadzieję, że urok tego miejsca zostanie wkrótce przywrócony, a środowisko naturalne odbudowane.

Icon label
95 Wyświetleń

2 komentarze

 1. KoKo
  2024-04-09 @ 09:08

  Niestety 🙁 takie piękne widoki tam były

  Reply

 2. xyz
  2024-04-09 @ 09:10

  Raczej od pozostawionego niewygaszonego ogniska, lub co gorsze, od podpalenia.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *