Skip to content
Menu
Strona główna » Aktualności » Czasowa zmiana przebiegu trasy z Przełęczy Wyżnej na Połoninę Wetlińską

Czasowa zmiana przebiegu trasy z Przełęczy Wyżnej na Połoninę Wetlińską

Spis treści

Alternatywny szlak z Przełęczy Wyżnej na Połoninę Wetlińską

Obecnie, ze względu na prace remontowe, czasowo zmieniono przebieg trasy z Przełęczy Wyżnej na Połoninę Wetlińską, która jest jedną z najpopularniejszych tras w Bieszczadach wybieranych przez turystów. W ramach drugiego etapu remontu, nawierzchnia ścieżki została objęta pracami modernizacyjnymi na 1,5-kilometrowym odcinku łącznikowym, prowadzącym od skrzyżowania ze szlakiem czarnym i zielonym do schronu na Połoninie Wetlińskiej. Bieszczadzki Park Narodowy podkreśla, że ta zmiana trasy ma istotne znaczenie z perspektywy bezpieczeństwa. Przede wszystkim, służy ona ratownikom z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz obsłudze leśnictwa Osada, którzy pełnią funkcje związane z ochroną i bezpieczeństwem w regionie. Ponadto, trasa pełni także rolę serwisową dla urządzeń telekomunikacyjnych i meteorologicznych umieszczonych na szczycie Połoniny Wetlińskiej, a także stanowi drogę ewakuacyjną w przypadku zagrożeń pożarowych.

Zmiana tymczasowego przebiegu trasy ma na celu zapewnienie odpowiednich warunków zarówno dla turystów, jak i dla osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i utrzymanie ścieżki. Dzięki prowadzonym pracom modernizacyjnym, ścieżka zostanie dostosowana do obecnych standardów i zagwarantuje wygodne i bezpieczne korzystanie z niej. Warto pamiętać, że czasowe zmiany w trasy to częsty element działań konserwacyjnych i modernizacyjnych w Bieszczadach, mający na celu zapewnienie jak najlepszych warunków dla turystów i osób odpowiedzialnych za utrzymanie szlaków. Prace remontowe pozwalają na utrzymanie infrastruktury w dobrym stanie oraz przyczyniają się do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim korzystającym z tych szlaków.

Ile potrwa remont szlaku z Przełęczy Wyżnej na Połoninę Wetlińską?

Bieżący remont szlaku z Przełęczy Wyżnej na Połoninę Wetlińską ma planowany czas trwania wynoszący 2 tygodnie. Prace remontowe obejmować będą wyrównanie podłoża przy użyciu naturalnego tłucznia piaskowcowego oraz wykonanie systemu odwodnień, który będzie pełnił funkcję ochrony przed erozją. W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa w trakcie prac, szlak nie będzie dostępny dla turystów. Ze względu na przeprowadzane prace oraz zagwarantowanie optymalnych warunków bezpieczeństwa, trasa zostanie czasowo zamknięta dla turystów. Ta decyzja ma na celu zapobieżenie potencjalnym niebezpieczeństwom związanym z poruszaniem się po szlaku w trakcie remontu.

Po zakończeniu prac remontowych, szlak z Przełęczy Wyżnej na Połoninę Wetlińską zostanie udostępniony ponownie dla turystów, którzy będą mogli cieszyć się poprawionymi warunkami infrastrukturalnymi i zachwycającym pięknem Bieszczad. Prace remontowe stanowią ważny element dbałości o utrzymanie i rozwój infrastruktury turystycznej, aby zapewnić jak najlepsze doświadczenia podróżnym odwiedzającym te malownicze tereny górskie.

Icon label
53 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *