Skip to content
Menu
Strona główna » Turystyka » Atrakcje » Mała Pętla Bieszczadzka

Mała Pętla Bieszczadzka

Spis treści

Ile kilometrów ma Mała Pętla Bieszczadzka?

Oprócz Dużej Pętli istnieje również Mała Pętla Bieszczadzka. Ponieważ jej całkowita długość wynosi dziewięćdziesiąt dziewięć kilometrów jest ona znacznie mniejsza. Ważnym aspektem jest to, że droga posiada wiele odcinków, które zachwycają turystów przepięknymi widokami.

Przemierzając Małą Pętlę Bieszczadzką wszystkie osoby obowiązkowo powinni się zatrzymać przy punktach widokowych, a także skorzystać z licznych atrakcji. Turyści rozpoczynają trasę w miejscowości Lesko. Kolejne miejscowości, jakie są pokonywane to Hoczew, Średnia Wieś, Berezka, Myczków, Polańczyk, Wołkowyja, Bukowiec, Chrewt, Polana, Czarna, Żłobek, Rabe, Równia, Hoszów, Ustrzyki Dolne, Ustjanowa, Olszanica, Uherce Mineralne  oraz Glinne.

Mała Pętla Bieszczadzka punkty widokowe

Osoby, które pokonują Małą Pętlę Bieszczadzką często zatrzymują się przy punktach widokowych. jest tak zw względu na fakt, iż mniejsza pętla pozwala podziwiać naprawdę niesamowite widoki urokliwych Bieszczad. Punkty widokowe na trasie Małej Pętli Bieszczadzkiej są obowiązkowym punktem na mapie. miejsca do obserwowania krajobrazu znajdują się między innymi w Polańczyku, Polanie oraz Czarnej Górnej.

Mała Pętla Bieszczadzka atrakcje

Chociaż Mała Pętla Bieszczadzka sama w sobie jest atrakcją, turyści, pokonując trasę mogą napotkać wiele ciekawych miejsc. Koniecznie należy zwiedzić Zamek Kmitów, Kamień Leski oraz Wodospad w Uhercach Mineralnych. Goście zatrzymują się bardzo często przy Bieszczadzkich Drezynach Rowerowych. Jest to niesamowita rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Bieszczadzkie Muzeum Przyrodnicze, a także Muzeum Historii Bieszczad również zachwyci każdego.

Dlatego, że na trasie jest zlokalizowanych mnóstwo hoteli oraz domków turystycznych, osoby które chcą zarezerwować nocleg nie będą miały z tym żadnego problemu. Turyści rezerwują nocleg zarówno telefonicznie, jak i przez stronę internetową.

Mała Pętla Bieszczadzka mapa

Dotycząca atrakcji, jaką jest Mała Pętla Bieszczadzka mapa jest dla wszystkich ogólnodostępna w internecie. Ponieważ ona opisuje dokładnie całą trasę, żadna osoba nie będzie miała żadnego problemu z podróżą. Mapa może posiada również zaznaczone warte do odwiedzenia atrakcje turystyczne Bieszczad. Warto zaznaczyć, że Mała Pętla Bieszczadzka Pokrywa się częściowo z Wielką Pętlą Bieszczadzką.

Mała Pętla Bieszczadzka mapa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Wymagane pola są oznaczone *