Skip to content
Menu
Strona główna » Turystyka » Atrakcje » Muzeum Bojków w Myczkowie

Muzeum Bojków w Myczkowie

Spis treści

Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie

Zbiory, które znajdują się w Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie powstały z pasji, którą miał obecny kustosz muzeum. Godnym uwagi jest fakt, że zgromadził on prywatną kolekcję, która dokumentuje pamiątki materialnej oraz duchowej kultury Bojków. Bojkowie byli ruskimi góralami, którzy zamieszkiwali teren Bieszczad aż do powojennych wysiedleń. Przedmioty, które są aktualnie w muzeum były gromadzone przez około trzydzieści lat.

Dlatego, że osoby zwiedzające Muzeum Bojków w Myczkowie najpierw oglądają film dokumentalny, są doskonale wdrożeni w całą historię. Ważnym aspektem jest to, że wśród wszystkich eksponatów głównie przeważają historyczne sprzęty domowe, meble, wyroby rzemiosła ludowego, a także tkaniny. Warto wiedzieć, że w podziemiach tego muzeum znajduje się kawiarnia, w której turyści mogą wypić przepyszną kawę po bojkowsku. Jest tam także stoisko gdzie gości kupują regionalne wydawnictwa. Dodatkowo wszyscy powinni wiedzieć, że muzeum znajduje się na zielonym szlaku.

Atrakcje, jakie turyści również powinni zobaczyć będą w okolicy to:

Myczków Muzeum Bojków godziny otwarcia

Turyści, którzy planują podróż w Bieszczady z pewnością powinni pamiętać o Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie. Najpierw goście muszą zapoznać się jednak z godzinami otwarcia obiektu. Muzeum otwarte jest od wtorku do niedzieli w godzinach 9:00-17:00. Ponieważ w poniedziałki oraz niedziele punkt jest zamknięty, interesanci nie mogą odbyć tam wizyty.

Muzeum Myczków godziny otwarcia:

  • Poniedziałek: Zamknięte
  • Wtorek: 9:00-17:00
  • Środa: 9:00-17:00
  • Czwartek: 9:00-17:00
  • Piątek: 9:00-17:00
  • Sobota: 9:00-17:00
  • Niedziela: Zamknięte

Muzeum w Myczkowie kontakt

Wszystkie zainteresowane osoby, które chcą skontaktować się z pracownikami Muzeum w Myczkowie mogą zrealizować to na kilka sposobów. Godnym uwagi jest fakt, że telefoniczny kontakt jest najszybszym dostępnym kanałem kontaktowym, dzięki któremu interesanci mogą w danym momencie otrzymać potrzebne informacje.

Dodatkowo istnieje możliwość wysłania wiadomości mailowej, korzystając z poczty elektronicznej. Zapytania oraz innego rodzaju wiadomości goście mogą kierować na adres [email protected]. Pracownicy udzielają zwrotnych odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Aktualnie działający numer telefonu do Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie to: 13 463 15 69
Adres e-mail: [email protected]
Adres: Myczków 46, 38-610 Polańczyk

Icon label
101 Wyświetleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *